Autistický chlapček počas prvého dňa v škole ticho plakal v rohu. Jeho nový spolužiak urobil niečo, čím dojal všetkých dospelých
Klaudia Fiolová
Klaudia Fiolová

Autistický chlapček počas prvého dňa v škole ticho plakal v rohu. Jeho nový spolužiak urobil niečo, čím dojal všetkých dospelých

Spôsob, akým malý chlapček pomohol spolužiakovi je obdivuhodný a opäť dokazuje, že deti majú tie najčistejšie a najkrajšie srdcia.

Malý chlapček nezištne pomohol svojmu novému spolužiakovi — Foto: Facebook/Courtney Coko Moore

WICHITA, KANSAS 27. august - Prvý deň v škole môže byť stresujúci nielen pre rodičov, ale najmä pre deti. Hlavne, keď ide o nástup do 1. triedy na základnej škole. Deti nevedia, čo očakávať, akých spolužiakov budú mať a ako samotný študentský život vôbec vyzerá. 8-ročný Christian má nepochybne srdce na správnom mieste. Keď uvidel svojho nového spolužiaka, ako plače sám v rohu, ani sekundu nezaváhal a išiel za ním. Hoci to bol pre neho niekto cudzí, rozhodol sa pre nádherné gesto. Chytil ho za ruku a spoločne vyrazili do triedy.

Mamička Christiana bola nablízku, keďže prišla podporiť syna v jeho prvý deň. Ako správny rodič si celý priebeh nástupu do školy fotila. Práve pri tejto príležitosti vznikla fotka, ktorá chytí za srdce a zobrazuje práve tento milý moment medzi dvoma deťmi. Courtney, matka Christiana, fotku zazdielala aj na svojom Facebookovom profile so slovami: „Som veľmi hrdá na môjho syna. Keď uvidel, ako malý chlapec plakal sám na rohu, hneď išiel za ním. Podporil ho práve tým, že ho chytil za ruku a sprevádzal až do triedy. Je pre mňa cťou vychovávať takéhoto milujúceho a dobrosrdečného chlapčeka. Je to dieťa s veľkým srdcom, ktoré vstúpilo do školského života správnou nohou."

Ľudí príspevok tak nadchol, že ho zazdieľali už viac ako 19 000-krát. Matka plakajúceho synčeka sa verejne poďakovala Christianovi a napísala pod príspevok, že je o to vďačnejšia za skutok malého chlapčeka, pretože jej syn je autista. „Každý deň mám obavy, že môjmu synovi niekto ublíži práve kvôli tomu, že je autista. To, čo urobil tvoj syn pre môjho, ma úplne dojalo. Bodaj by existovalo viac takých detí," uviedol slová April Crites portál CBS News.

Matka Christiana napísala do komentára pod príspevok, že jej syn je taktiež veľmi tichý a nemá veľa kamarátov, preto verí, že tento milý skutok je začiatkom ich krásneho priateľstva. 

Už ste čítali?

V talianskych Alpách sa mení sneh na ružovo: Čo to spôsobilo?…

V obľúbenej turistickej lokalite sa sneh mení na ružovo. Pozrite si tento…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…