Vzduchotechniku v Angels Aréne v Košiciach opravili, halu sfunkčnia asi o dva týždne
TASR
TASR

Vzduchotechniku v Angels Aréne v Košiciach opravili, halu sfunkčnia asi o dva týždne

Športová hala Angels Aréna by opätovne mohla slúžiť na športové účely od 12. septembra.

Angels Aréna — Foto: TASR/František Iván

Košice 27. augusta (TASR) – Na spoločnom utorkovom tlačovom brífingu to povedali primátor Jaroslav Polaček a generálny manažér basketbalového klubu Young Angels Daniel Jendrichovský s tým, že vzduchotechnika, ktorá bola najväčším problémom, je už funkčná.

„Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) by mal prísť na budúci týždeň na kontrolu, čiže by sme mali dostať rozhodnutie aj od neho, že hala je plne spôsobilá na to, aby sa tu mohlo hrať," uviedol Polaček s tým, že potrebné sú ešte drobné úpravy, ktoré by mali do uvedeného termínu stihnúť.

„Ešte je pred nami úloha v rámci hygienických zariadení, ale to sa už postupne dostáva do takého stavu, aby to bolo v poriadku," dodal. Jendrichovský dlhodobo upozorňuje na nevyhovujúce podmienky.

Hrozil koniec klubu v extralige

Začiatkom mesiaca sa vyjadril, že situácia je vážna a pokiaľ nebude možné hrať v Angels Aréne, budú nútení znižovať aj stavy v mládežníckych družstvách, keďže nebudú mať kde trénovať. Pre problémy s prevádzkovaním haly bola ohrozená účasť klubu v slovenskej extralige.

V utorok povedal, že ho mrzí, že namiesto športovej časti riešia existenčnú záležitosť. Ocenil však prístup vedenia mesta a verí, že ide o prvý krok k návratu basketbalu do Košíc. Ako potvrdil, Young Angels Košice budú pokračovať v extralige aj v Angels Aréne. Pripomenul, že je pred nimi ešte veľa diskusií o spôsobe fungovania a spolupráci s Bytovým podnikom mesta Košice, ktorý halu prevádzkuje od začiatku leta. Doposiaľ ju 15 rokov prevádzkoval práve Good Angels.

„Ak vysporiadame veci, ktoré sme do tejto haly investovali - a dnes sú ešte nevysporiadané, verím, že snaha, ktorú za posledný mesiac vnímam, sa pretaví aj do riešenia, ktorá pomôže hlavne športu," uviedol Jendrichovský s tým, že ak bude Angels Aréna fungovať ďalší rok aspoň v provizórnom režime, uvoľnia sa ďalšie haly na tréningy iných športov.

Mesto pripravuje cenník

Mesto podľa Polačeka aktuálne pripravuje cenník, ktorý by bol únosný nielen pre Good Angels, ale aj pre ostatných, ktorí by ju potrebovali využiť. „Sme ochotní, aj doteraz sme nájom stále platili. Zlé bolo, že okrem toho sme museli ešte kompenzovať straty, ktoré táto športová hala vytvorila. To, že sme exkluzívne prevádzkovali halu 15 rokov, bola pre nás na jednej strane obrovská výhoda, ale posledné tri roky obrovská ťarcha, ktorej sme sa tým pádom zbavili," uzavrel Jendrichovský. Ako sa predtým vyjadril, v minulej sezóne ich okrem ďalších nákladov na chod klubu len samotná hala stála 40 000 eur.

Problémy okrem iného spôsobovalo aj to, že športová hala je spojená s administratívnou budovou, ktorej vlastníkom nie je mesto Košice, no neboli vytvorené samostatné odberné miesta energií. Podľa Polačeka daný stav v tejto chvíli nie je dôležitý. „Dokážeme fungovať sebestačne, respektíve pripravujeme všetky zmluvy na to, aby to takto mohlo fungovať," povedal.

Vízia ďalších hál

Zároveň pripomenul, že budova je chránenou kultúrnou pamiatkou, čo spôsobuje isté obmedzenia. „V rámci investície do športovej infraštruktúry spracovávame štúdiu. Máme ju dostať v troch variantoch, ktoré budeme prezentovať niekedy v septembri, aby sme z nej v máji 2020 dokázali vychádzať, spustiť verejné obstarávanie a urobiť z tej haly stánok, ktorý bude reprezentovať naše mesto," dodal Polaček.

V rámci novej športovej infraštruktúry počíta aj s novými športovými halami. „Máme pripravené niektoré vízie, ale v tejto chvíli je pre nás dôležité zohnať dostatok peňazí," uzavrel s tým, že sa spolieha aj na vládu SR.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…