Vysoké Tatry: Cieľom festivalu Tatra Flowers je prepojiť umenie s prírodou
TASR
TASR

Vysoké Tatry: Cieľom festivalu Tatra Flowers je prepojiť umenie s prírodou

Program festivalu otvoril v noci z piatka (30. 8.) na sobotu koncert Michala Smetanku v evanjelickom kostole v Tatranskej Lomnici.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/Simona Ivančáková

Vysoké Tatry 31. augusta (TASR) – Dokopy 15 umelcov sa v sobotu predstaví na siedmich miestach v rámci tretieho ročníka festivalu Tatra Flowers vo Vysokých Tatrách. Ako pre TASR za organizátorov povedal František Tököly, podujatie chcú čo najviac priblížiť prírode, a preto pre vystúpenia umelcov nestavajú ani žiadne pódiá.

"Tento rok sa koncepčne podobá tomu vlaňajšiemu. Oproti prvému ročníku sme aj teraz z programu vylúčili Téryho chatu a taktiež nerealizujeme veľké masové podujatie pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom plese. Chceme spájať umenie s prírodou a priniesť do Vysokých Tatier okrem komerčného umenia, ktoré sa tu počas roka vyskytuje v rôznych formách, aj inú formu kultúry a umenia – to znamená mimo mainstreamu. Ide o umelcov z oblastí folklóru, etna, worldmusic jazzu, hiphopu, alternatívy aj vážnej hudby," dodal Tököly.

Program festivalu otvoril v noci z piatka (30. 8.) na sobotu koncert Michala Smetanku v evanjelickom kostole v Tatranskej Lomnici. Denný program sa začal v sobotu o 11.00 h koncertmi na Skalnatom plese v podaní umelcov Kiril Stoyanov s Luciou Harvanovou, vystúpi tiež Milan André a skupina Longital.

V Tatranskej Lomnici je Tatra Flowers súčasťou ukončenia Tatranského kultúrneho leta. Na poludnie tam vystúpi Michal Smetanka so svojou skupinou KarpaTon, pripravený je aj workshop, kde si budú môcť návštevníci rôzne nástroje aj vyskúšať. Vystúpi tiež skupina Vidiek a pre návštevníkov bude pripravené aj horské kino s Rasťom Hatiarom.

Program bude aj na Hrebienku, kde od 13.00 h budú koncerty skupiny Modré Hory s Michalom Šelepom a Ľubošom "Ežo" Ambrozaiom, vystúpi i Vec, Sisa Fehér s Vladkom Miklášom a Petrom Nohavicom či Billy Barman.

Na terase pred hotelom v Starom Smokovci sa predstavia Ado Juráček a Soňa Horňáková. V galérii Poliankovo v Tatranskej Polianke budú mať svoj druhý koncert Kiril Stoyanov a Lucia Harvanová.

Ani tento rok nebude chýbať edukatívno-zážitková zóna, ktorá ponúkne spoznávanie histórie, fauny i flóry Tatier. Organizátori ju z Popradského plesa premiestnili do parku v Tatranskej Lomnici. Fungovať bude v čase 12.00 h do 18.00 h.

Tatra Flowers 2019 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z PREŠOVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…