V Košiciach sa konali letecké dni. Pozrite si tie najlepšie zábery
TASR
TASR

V Košiciach sa konali letecké dni. Pozrite si tie najlepšie zábery

Košické letecké dni sú v súčasnosti najväčším podujatím svojho druhu na východnom Slovensku. Medzi najväčších ťahúňov víkendového programu patril podľa organizátorov akrobatický letec Zoltán Veres, či vrtuľníky Black Hawk.

Na snímke vľavo letecká akrobacia s lietadlom JAK-52 predviedol Gyula Vári z Maďarska. Vpravo arašutista počas súťaže na presnosť pristátia. — Foto: TASR/Milan Kapusta

Košice 8. septembra (TASR) - Druhým programovým dňom vyvrcholili v nedeľu Košické letecké dni, ktorého organizáciu už druhý rok po sebe podporil spolu s partnermi Košický samosprávny kraj. Riaditeľka organizácie Košice – Región – Turizmus Lenka Vargová Jurková pre TASR potvrdila, že za dva dni prišlo na podujatie približne 20.000 návštevníkov z rôznych kútov Slovenska, ale aj z Poľska a Maďarska.

— Foto: TASR/Milan Kapusta
— Foto: TASR/Milan Kapusta
— Foto: TASR/Milan Kapusta
— Foto: TASR/Milan Kapusta

"Môžem povedať, že program bol naozaj pestrý, mohli sme vďaka pilotom zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska zažiť neskutočnú šou vo vzduchu. Zároveň boli tu rôzne ukážky z histórie 2. svetovej vojny, všetky vekové skupiny si prišli na svoje, počasie nám prialo a návštevnosť hodnotíme veľmi pozitívne," skonštatovala Vargová Jurková.

Košické letecké dni sa cez víkend konali v priestoroch Aeroklubu Košice, Letiska Košice a Múzeu letectva v Košiciach. Na snímke zo soboty 7. septembra 2019 ukážka polície SR zlaňovania z vrtuľníka.
Košické letecké dni sa cez víkend konali v priestoroch Aeroklubu Košice, Letiska Košice a Múzeu letectva v Košiciach. Na snímke zo soboty 7. septembra 2019 ukážka polície SR zlaňovania z vrtuľníka. Foto: TASR/Milan Kapusta

V minulosti boli Košické letecké dni menším podujatím, ktoré organizoval miestny aeroklub. Krajská samospráva tento rok organizáciu podporila ešte vyššou sumou, a tak sa rozhodli pre dvojdňové podujatie. "Podarilo sa nám vylepšiť dopravnú dostupnosť, posilnili sme aj bezpečnosť, takže každým rokom kvalita tohto podujatia rastie a pevne verím, že to tak bude aj do budúcna," dodala Vargová Jurková s tým, že vlani, keď sa letecké podujatie konalo len jeden deň, si cestu na letisko našlo zhruba 15.000 ľudí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Košické letecké dni 2019? ?: @adamstecak #kosice #košice #kosice24 #dnes24 #kosickeleteckedni #letiakokosice

Príspevok, ktorý zdieľa Košice24 (@kosice.dnes24.sk),

Košické letecké dni sú v súčasnosti najväčším podujatím svojho druhu na východnom Slovensku. Medzi najväčších ťahúňov víkendového programu patril podľa organizátorov akrobatický letec Zoltán Veres, či vrtuľníky Black Hawk. Predstavili sa viaceré historické, ale aj moderné lietadlá a stíhačky. Návštevníci si mohli okrem toho vyskúšať aj parašutizmus, vyhliadkové lety lietadlom i balónom.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…