Golfista Sabbatini zvládol dramatickú koncovku a vyhral Slovak Open Championship
TASR
TASR

Golfista Sabbatini zvládol dramatickú koncovku a vyhral Slovak Open Championship

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v golfe sa stali korisťou Roryho Sabbatiniho.

Rory Sabbatini — Foto: TASR/AP

Šajdíkove Humence 10. septembra (TASR) - Štyridsaťtriročný profesionál triumfoval na prestížnom domácom podujatí v Šajdíkových Humenciach premiérovo vďaka vydarenému dvojnásobnému rozstrelu. Zdolal v ňom Čecha Ondřeja Liesera.

Sabbatini sa súťažne predstavil na Slovensku prvýkrát od zisku občianstva v decembri minulého roka. Na turnaj, ktorý štartoval pondelňajším prvým kolom, dorazil z podujatia európskej Tour v Hamburgu len tesne pred štartom. Bez tréningového kola sa pustil do ostrého súboja v 51-člennej konkurencii hráčov zo Slovenska a okolitých krajín.

Po prvom hracom dni viedol so štyrmi ranami pod par. Slovákov najväčší súper, Čech Lieser, zahral 18 jamiek s rovnakým skóre. Na pätnástke sa dokonca blysol albatrosom, na jamku s parom šesť mu stačili len tri údery.

Nebolo to jednoduché, hovorí

V závere druhého kola sa český reprezentant dostal do vedenia. Pred príchodom poslednej skupiny s Rorym Sabbatinim na záverečnú jamku viedol so siedmimi údermi pod par. Slovenský reprezentant však na osemnástke zahral birdie a dostal sa s Čechom do rozstrelu. Opakovanie osemnástej jamky prinieslo rozuzlenie až na druhý pokus. Rory Sabbatini v ňom potvrdil svetové kvality a zvíťazil.

„Nebolo jednoduché vyhrať. Je pravda, že som cítil miernu únavu po náročnom programe, ale nebudem sa na ňu vyhovárať. Napriek náročnosti druhého dňa sa mi hralo celkom dobre. Hoci som sa prioritne nesústredil na víťazstvo, ale na to, aby sa mi podarilo zahrať čo najviac birdie, som veľmi rád, že som napokon triumfoval na domácej pôde," povedal Sabbatini v tlačovej správe.

Skvelé vyvrcholenie hracieho dňa

Na margo dramatickej koncovky a zvládnutého rozstrelu konštatoval: „Bola to zábava, skvelé vyvrcholenie hracieho dňa. Musím povedať, že súper hral fantastický golf, húževnato bojoval. Podal kvalitný výkon. Mňa však teší víťazstvo v závere sezóny ako aj podpora, ktorú som mal na domácom podujatí."

Dramatický záver Slovak Championship Open si vychutnal aj viceprezident Slovenskej golfovej asociácie Rastislav Antala. „Bolo zaujímavé sledovať vyrovnaný turnaj. Čech Ondřej Lieser sa dlho držal v hre o víťazstvo. Rory mi vravel, že vôbec mu nepadali paty. V závere druhého dňa však ukázal svoje majstrovstvo dlhým patom na birdie a potvrdil ho v rozstrele."

Po medzinárodných majstrovstvách Slovenska čakajú Sabbatiniho dva týždne voľna. Následne odštartuje novú sezónu v PGA Tour podujatím v Las Vegas a po ňom cestu po východnej Ázii. V rámci výjazdových turnajov PGA sa predstaví v Kórejskej republike, Číne a Japonsku.

Výsledky - Slovak Open Championship 2019:

1. Rory Sabbatini (SR) 139

2. Ondřej Lieser (ČR) 139

3. Peter Valášek ml. (SR), Gregg Lavoie a Michal Pospíšil (obaja ČR) - všetci 144

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…