Meghan vo svoj dôležitý deň nezabudla ani na Dianu. Uctila si ju takto krásne a jednoducho
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Meghan vo svoj dôležitý deň nezabudla ani na Dianu. Uctila si ju takto krásne a jednoducho

Meghan bola po prvý raz oficiálne sama na verejnosti od narodenia jej prvorodeného syna.

Meghan si drobným doplnkom uctila aj ženu, ktorú, žiaľ, nikdy nestretne - kráľovnú sŕdc. Motýlie náušnice by si všimol len málokto, no jej určite dodali potrebnú odvahu na prvom pracovnom podujatí od narodenia jej syna. — Foto: Koláž DN/Tasr/AP, Pinterest

Londýn 12. septembra - Manželka britského princa Harryho Meghan Markle uviedla vo štvrtok do života líniu oblečenia pre britskú charitatívnu organizáciu Smart Works, ktorá pomáha nezamestnaným ženám nájsť si prácu. Informovala o tom agentúra AP. Vojvodkyňa zo Sussexu sa zúčastnila na recepcii v londýnskom obchodnom dome patriacom do siete John Lewis, kde modelky predviedli kolekciu oblečenia vhodného do práce a tiež doplnky, ktoré Meghan vytvorila spolu s módnou návrhárkou a priateľkou Mishou Nonoo.

Meghan uviedla do života líniu oblečenia pre britskú charitatívnu organizáciu Smart Works. Drobným detailom si uctila aj princeznú Dianu.
Meghan uviedla do života líniu oblečenia pre britskú charitatívnu organizáciu Smart Works. Drobným detailom si uctila aj princeznú Dianu. Foto: TASR/AP

Musíme sa navzájom podporovať

Líniu oblečenia tvorí odev do práce ako sako, praktická väčšia taška a nohavice. Predstavenie tejto línie oblečenia sa uskutočnilo deň pred začiatkom Londýnskeho týždňa módy. Kolekcia oblečenia s názvom Smart Set má podporiť ciele charity Smart Works. Meghan, členka kráľovskej rodiny, je patrónkou tejto charity, ktorá poskytuje ženám školenia a oblečenie na pracovné pohovory.

„Sme ženy a je to naša stopercentná povinnosť: podporovať a povzbudzovať sa navzájom," povedala vojvodkyňa zo Sussexu. Recepcia bola jedným z prvých oficiálnych podujatí, na ktorých sa manželka princa Harryho zúčastnila po májovom pôrode ich syna Archieho. Časť jej prejavu si môžete pozrieť aj vo videu od portálu People.

Opäť mala pri sebe aj kúsok Diany

Vojvodkyňa zo Sussexu si nezabudla v tento pre ňu dôležitý deň pripomenúť aj ženu, s ktorou sa, žiaľ, už nikdy nestretne, mamu jej manžela princa Harryho. Práve Dianine motýlie náušnice, ktoré mala „kráľovná sŕdc“ na sebe počas návštevy Kanady v roku 1986 - rok potom, ako porodila princa Harryho, si aj Meghan vybrala ako doplnok. V prípade Meghan išlo o prvú oficiálnu pracovnú návštevu akejkoľvek udalosti, odkedy 6. mája porodila svojho prvého syna Archieho.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This morning, The Duke and Duchess of Sussex’s son, Archie Harrison Mountbatten-Windsor was christened in the Private Chapel at Windsor Castle at an intimate service officiated by the Archbishop of Canterbury, Justin Welby. The Duke and Duchess of Sussex are so happy to share the joy of this day with members of the public who have been incredibly supportive since the birth of their son. They thank you for your kindness in welcoming their first born and celebrating this special moment. Their Royal Highnesses feel fortunate to have enjoyed this day with family and the godparents of Archie. Their son, Archie, was baptised wearing the handmade replica of the royal christening gown which has been worn by royal infants for the last 11 years. The original Royal Christening Robe, made of fine Honiton lace lined with white satin, was commissioned by Queen Victoria in 1841 and first worn by her eldest daughter. It was subsequently worn for generations of Royal christenings, including The Queen, her children and her grandchildren until 2004, when The Queen commissioned this handmade replica, in order for the fragile historic outfit to be preserved, and for the tradition to continue. Photo credit: Chris Allerton ©️SussexRoyal

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…