V prievidzskom Brose pribudne ďalších 400 pracovných miest
TASR
TASR

V prievidzskom Brose pribudne ďalších 400 pracovných miest

Približne 400 nových pracovných miest pribudne na hornej Nitre po dostavbe tretej výrobnej haly spoločnosti Brose Prievidza.

Axel Mallener (úplne vpravo) — Foto: TASR/Alexandra Moštková

Prievidza 16. septembra (TASR) – Generálny riaditeľ spoločnosti Axel Mallener počas pondelkového slávnostného výkopu haly uviedol, že investícia do tretej fázy sa bude pohybovať na úrovni 50 miliónov eur.

Spoločnosť, ktorá aktuálne zamestnáva okolo 850 ľudí, už v regióne podľa Mallenera investovala v priebehu výstavby dvoch fáz 100 miliónov eur. „Tentokrát sme štát nežiadali o stimul, pretože chceme ukázať, že vieme investovať aj bez toho. To je silný signál nielen pre štát, ale aj pre všetkých, ktorí s nami robia, že to vieme robiť aj bez pomoci," uviedol.

Zápajajú sa aj do duálneho vzdelávania

Výstavba tretej haly by mala byť podľa jeho slov ukončená v novembri roku 2020. Prvých zamestnancov, ktorí tu nájdu uplatnenie, už podľa Mallenera zaškoľujú. Spoločnosti sa podľa slov jej riaditeľa zatiaľ darí nájsť dostatok kvalifikovanej pracovnej sily v regióne, pomáha si aj duálnym vzdelávaním, ktoré neustále rozvíja.

„Aj keď nie je také jednoduché obsadiť niektoré funkcie, zatiaľ nemusíme ťahať ľudí z iných regiónov, a čo vôbec nerobíme a nechceme robiť, hľadať ľudí z iných krajín ako Srbsko či Rumunsko," dodal Mallener.

Spoločnosť sa aktívne zapája aj do duálneho vzdelávania. Vo svojich priestoroch otvorila nové moderné duálne centrum, kde sa v dvoch študijných odboroch aktuálne vzdeláva 84 študentov. Vedúci duálneho vzdelávania v Brose Marián Lovás priblížil, že k dvom študijným odborom mechanik – mechatronik a mechanik strojov a zariadení, by mal v budúcom školskom roku pribudnúť tretí odbor mechanik – elektrotechnik.

Plnia sľuby, tvrdí primátorka

Podľa primátorky Prievidze Kataríny Macháčkovej spoločnosť Brose splnila sľuby o rozvíjaní, ktoré pri príchode do regiónu dala. „Veľmi sa teším tomu, že sa spoločnosť chopila aj témy rozvíjania duálneho vzdelávania, pretože treba povedať, že práve technické vzdelávanie v poslednom období a to nielen v našom meste, ale na celom Slovensku sme zanedbávali a v dôsledku toho nemáme dostatok odbornej kvalifikovanej sily," podotkla. Zároveň vyzdvihla, že spoločnosť chce v regióne rozvíjať aj vedu, výskum a inovácie.

Brose Prievidza, s.r.o., vznikla v marci 2015 a jej jediným spoločníkom je nemecká skupina Brose International GmbH Coburg. Skupina Brose má zastúpenie v Európe, Ázii, Amerike a Afrike. Jej produkcia sa zameriava na výrobu mechatronických komponentov a systémov pre automobilový priemysel.

Svoju produkciu dodáva približne 80 značkám automobilov, viac než 40 dodávateľom elektrických motorov a mechatronických systémov pre dvere automobilov, zadné výklopné dvere a sedadlá. Zamestnáva takmer 25.000 pracovníkov.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z TRENČIANSKEHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…