MŠVVaŠ podporuje vzdelávanie informatiky na školách pomocou projektu
TASR
TASR

MŠVVaŠ podporuje vzdelávanie informatiky na školách pomocou projektu

Projekt bol Ministerstvom práce, sociálnych veci a rodiny SR v operačnom programe Ľudské zdroje vybraný ako úspešný príklad dobrej praxe. Potrvá do októbra 2020.

Ilustračná snímka — Foto: TASR

Bratislava 5. októbra (TASR) - Národného projektu IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie sa za tri roky zúčastnilo 40.012 študentov. Projekt realizuje Centrum vedecko-technických informácií SR, chce tak podporiť vzdelávanie informatiky na školách. TASR o tom informovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a šport (MŠVVaŠ) SR.

Do akadémie sa doteraz zapojilo 38.062 žiakov zo základných a stredných škôl a 1950 vysokoškolákov. "Cieľom projektu je vytvorenie modelu vzdelávania mladých ľudí pre aktuálne a perspektívne potreby trhu práce so zameraním na informatiku a informačné a komunikačné technológie," uviedol rezort.

Národný projekt prináša základným a stredným školám bádateľsky orientované vzdelávanie informatiky, matematiky a prírodovedných predmetov. "Vďaka nemu sa realizujú nové akreditované kurzy kontinuálneho vzdelávania, nové aktivity neformálneho vzdelávania pre učiteľov ako popularizačné prednášky či exkurzie v IT firmách," vysvetľuje ministerstvo školstva.

Dôležité je vytváranie väzieb a partnerstiev medzi základnými, strednými a vysokými školami a IT firmami. Veľkým prínosom je podľa rezortu zmena postojov žiakov k štúdiu informatických odborov. Pomocou programu chcú zvýšiť aj záujem dievčat v tejto oblasti. "Pre učiteľov je to získanie didaktických kompetencií v súlade s najnovšími trendmi vyučovania prírodných a technických vied, matematiky a informatiky. Spolupráca učiteľov s IT firmami a vysokými školami vytvára dlhodobé podnetné prostredie pre ich ďalší odborný rast," povedalo MŠVVaŠ.

Projekt bol Ministerstvom práce, sociálnych veci a rodiny SR v operačnom programe Ľudské zdroje vybraný ako úspešný príklad dobrej praxe. Potrvá do októbra 2020.

Zlepšovania digitálnych kompetencií detí a žiakov má zabezpečiť Program informatizácie školstva s výhľadom do roku 2030. Jedným z opatrení by mala byť podpora inklúzie prostredníctvom digitálnych informačno-komunikačných technológií. Na programe spolupracuje MŠVVaŠ s odbornou verejnosťou.

Už ste čítali?

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…