Charterová sezóna košického letiska sa opäť ukazuje ako rekordná
TASR
TASR

Charterová sezóna košického letiska sa opäť ukazuje ako rekordná

TASR o tom v utorok informovala Karolína Linhartová z košického letiska.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Roman Hanc

Košice 8. októbra (TASR) – Letisko Košice privítalo od začiatku apríla do konca septembra tohto roka 182.855 dovolenkárov, čo medziročne predstavuje nárast o 9,3 %. Celkovo letiskom za prvých deväť mesiacov roka 2019 prešlo 473.134 cestujúcich, čo je oproti minulému roku nárast o 5,5 %.

Letná charterová sezóna odštartovala už 19. apríla letom do egyptskej Hurghady. Cestovné kancelárie ponúkali počas celej sezóny s odletom z Košíc celkovo 13 destinácií v deviatich krajinách. Doteraz najnavštevovanejšími destináciami počas stále prebiehajúcej charterovej sezóny boli Antalya (Turecko) - 74.666 cestujúcich, Burgas (Bulharsko) – 28.018 a Rodos (Grécko) – 15.115.

Úplnou novinkou bola sezónna pravidelná linka do cyperskej metropoly Larnaka, ktorú prevádzkovala od 11. júna spoločnosť Cyprus Airways raz týždenne. Lietalo sa každý utorok až do konca septembra lietadlom typu Airbus A319 s kapacitou 144 sedadiel. Na leto 2020 letecká spoločnosť okrem linky do Larnaky pripravuje aj spojenie z Košíc na Korfu.

Zmenou v charterovom letovom poriadku oproti minulým rokom je výrazný nárast počtu leteckých spoločností, ktoré lety do jednotlivých prímorských destinácií prevádzkujú. Okrem stabilných partnerov, ako Smartwings, Bulgaria Air či Tailwind, pribudli aj nové letecké spoločnosti, ako Anadolujet, Pegasus, Orange2Fly alebo Astra Airlines.

Ponuka letov je k dispozícii aj po letných prázdninách. V období až do 25. októbra sa lieta do destinácií, ako Rodos, Heraklion, Antalya, Hurghada a Larnaka. Posledný charterový let je aktuálne plánovaný na 15. novembra s odletom do Hurghady v Egypte.

„Po minuloročnej rekordnej charterovej sezóne sme boli v očakávaniach na toto leto opatrní. Avšak cestujúci z našej širokej spádovej oblasti opäť potvrdili, že lietajú z Košíc radi, a to nás veľmi teší. Vďaka dobre pripravenej ponuke zo strany cestovných kancelárií a obrovskému záujmu cestujúcich o odlety z Košíc všetko nasvedčuje tomu, že aj táto letná sezóna by mohla byť pre letisko Košice rekordnou," uviedol výkonný riaditeľ košického letiska Michael Tmej.

K pravidelným dopravcom z košického letiska patria LOT, Austrian Airlines, ČSA, Eurowings alebo nízkonákladový Wizzair. Od 27. októbra sa obnoví priama letecká linka z Košíc do nemeckého Düsseldorfu so spoločnosťou Eurowings. Do Düsseldorfu sa bude lietať štyrikrát týždenne, a to každý pondelok, stredu, piatok a nedeľu.

Už ste čítali?

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…