Tipsport liga: Košice v šlágri vyhrali na Slovane, Bystričania stále vedú

Duel Slovanu s Košicami dospel až do nájazdov, pred 9813 divákmi sa napokon tešili hostia z východu.

Na snímke zľava Jurij Repe (Košice), Radovan Bondra (Slovan) a brankár Andrej Košarišťan (Košice) — Foto: TASR/Dano Veselský

Bratislava 20. októbra (TASR) - Aj po 14. kole hokejovej Tipsport Ligy zostávajú na čele súťaže tímy z Pohronia. Banská Bytrica si hladko poradila s Popradom 4:1, má naďalej dvojbodový náskok pred Zvolenom a ťahá sériu siedmich ligových víťazstiev. Hráči spod Pustého hradu vydreli víťazstvo proti Miškovcu 2:1 a bodovali naplno piatykrát v sérii.

Bystričania si poradili s Popradom

Prvú šancu zápasu mal Poprad Zagrapanom, jeho druhá formácia zatlačila v úvode majstra, ale ten ustál aj krátku presilovku súpera a v piatej minúte udrel. Čiarový rozhodca mal kolíziu s Ervingom, čo využil bystrický kapitán Ďatelinka, zmocnil sa puku, vystrelil z kruhu cez padajúceho Ťavodu a pokoril Vošvrdu.

O ďalších 65 sekúnd sa tešili domáci druhýkrát.  Pri avizovanom vylúčení popradského hokejistu stihol ešte faulovaný Southorn posunúť puk Lunterovi, ktorý našiel pred bránkou Hickmotta a ten sa zblízka nemýlil – 2.0.

Podtatranci následne mali niekoľko sľubných možností, ale vyložená šanca chýbala. Obrana "baranov" pracovala spoľahlivo. V závere tretiny si vypracovali hokejisti spod Urpína v presilovke mohutný tlak, ale tretí zásah nepridali v dobrých príležitostiach Hickmott a Jääskelainen.

Banskobystričanom vyšiel aj vstup do strednej časti hry. Nedorozumenie v obrane "kamzíkov" využila staronová posila HC "05 Hohmann, presadil sa po rýchlom nájazde sám pred Vošvrdom. Hostia mohli odpovedať bekhendom Takáča, Beskorowany bol proti.

V polovici zápasu mali domáci obrovský tlak v presilovke, po strele Bartánusa z medzikružia vyrazil Vošvrda puk do žŕdky. Vedúcemu celku súťaže hokej chutil, produkoval pekné kombinačné akcie a mal celý rad dobrých príležitostí. Konkrétne Bartránus, Gabor, Fafrák, Kabáč a Šoltés. Recept na popradského gólmana však títo hokejisti nenašli.

V tretej tretine mohli Podtatranci znížiť v presilovke, po rýchlom prechode do útoku neuspel pred Beskorowanym Handlovský. V hre piatich proti piatim mali navrch Bystričania. Lunter sa dobre natlačil na bránku, ale pri ľavej žrdi nedostal puk za Vošvrdu. Neskôr voľný Jääskelainen mieril vedľa.

Štvrtý gól padol v 55. minúte, v presilovke o dvoch hráčov sa ujala delovka Southorna z vrchnej časti pravého kruhu. Poprad následne znížil v oslabení, po prečíslení zakončoval spomedzi kruhov voľný Mlynarovič. Na zdramatizovanie duelu však pomýšľať nemohol.

HC"05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 5. Ďatelinka, 6. Hickmott (M. Lunter, Southorn), 23. Hohmann , 55. Southorn (Jääskelainen, Hickmott) – 57. Mlynarovič (P. Svitana). Rozhodovali: M. Valach, Goga – Jobbágy, M. Orolin, vylúčení: 5:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 2251 divákov

Banská Bystrica: Beskorowany – Biro, Nemčík, Mihálik, Southorn, Petrinec, Ďatelinka, Zubák – Lamper, A. Šťastný, Hrnka - Jääskelainen, Hickmott, M. Lunter - Hohmann, Bubela, Šoltés – Bartánus, Gabor, Kabáč – Fafrák (od 32. minúty)

Poprad: Vošvrda – Ulrych, Kozák, Kramár, D. Brejčák, Ťavoda, Erving, Magovac, Česánek – Vandas, Paukovček, Handlovský – Leclerc, Zagrapan, S. Takáč – P. Svitana, Mlynarovič, R. Svitana – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrík