NHL: Boston zdolal Montreal 3:1 a natiahol úspešnú sériu, Slováci nebodovali

Hokejista Bostonu David Pastrňák a kapitán Montrealu Shea Weber v zápase zámorskej hokejovej NHL Boston Bruins - Montreal Canadiens v Bostone 1. decembra 2019. — Foto: TASR/AP

New York 2. decembra (TASR) - Hokejisti Bostonu vyhrali v zámorskej NHL siedmy zápas za sebou. V noci na pondelok zdolali doma Montreal 3:1, keď v ich bránke dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Tuuka Rask a predviedol 28 úspešných zákrokov.

Slováci nebodovali, Zdeno Chára odohral za Boston 18:35 min a mal dve strely na bránku. Útočník Montrealu Tomáš Tatar prerušil trojzápasovú sériu s aspoň jedným bodom, počas 13:46 min vyslal na bránku súpera dve strely. Montreal je naďalej v kríze, prehral ôsmy duel za sebou.

Boston otočil skóre tromi gólmi v tretej tretine. Víťazný Davida Backesa bol jeho premiérový v sezóne, do zostavy sa vrátil po mesiac trvajúcom zranení. Čech David Pastrňák potvrdil post lídra tabuľky strelcov svojim 25. zásahom. Raska prekonal iba Joel Armia už v 2. minúte stretnutia.

Minnesota zdolala Dallas 3:2 po nájazdoch. Hviezdou večera bol fínsky útočník domácich Mikko Koivu, ktorý v 1000. zápase v kariére rozhodol rozstrel a asistenciou v druhej tretine dosiahol métu 700 bodov v NHL. Kevin Fiala mal v drese Wild gól a asistenciu. Slovenský obranca hostí Andrej Sekera strávil na ľade 16:49 min, prezentoval sa jednou blokovanou strelou a jedným "hitom". Dallas prehral tretí zápas v rade.