Trenčiansky samosprávny kraj dočasne posilní autobusy medzi Handlovou a Žiarom nad Hronom
TASR
TASR

Trenčiansky samosprávny kraj dočasne posilní autobusy medzi Handlovou a Žiarom nad Hronom

Reaguje tak na požiadavky Handlovčanov. Samospráva baníckeho mesta v tejto súvislosti vyzýva obyvateľov, aby nové spoje využívali.

Ilustračná fotka — Foto: TASR

Handlová 21. decembra (TASR) - Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) dočasne posilní od začiatku budúceho roka autobusové spojenie medzi Handlovou a Žiarom nad Hronom. Reaguje tak na požiadavky Handlovčanov. Samospráva baníckeho mesta v tejto súvislosti vyzýva obyvateľov, aby nové spoje využívali.

„TSK vyhovel žiadostiam mesta Handlová o zlepšenie dopravného spojenia medzi susednými mestami. Dva nové spoje však ešte nie sú schválené pre celoročný grafikon. Skúšobná doba, počas ktorej bude kraj vyhodnocovať obsadenosť autobusov, bude trvať do 31. marca 2020. Po tomto termíne kraj vyhodnotí efektivitu spojov a rozhodne o ich ponechaní, resp. zrušení," informoval ďalej referent komunikácie a marketingu Mestského úradu v Handlovej Silver Jurtinus.

Cestovný poriadok linky 307427 Prievidza – Handlová - Žiar nad Hronom od 1. januára 2020 doplní spoj 307427/65 s odchodom zo zastávky Handlová, centrum o 16.22 h a príchodom na autobusovú stanicu v Žiari nad Hronom o 16.51 h. V opačnom smere linku posilní spoj 307427/88 s odchodom z autobusovej stanice v Žiari nad Hronom o 17.35 h a príchodom na zastávku Handlová, centrum o 18.10 h. Oba spoje budú stáť na zastávkach na Hornom konci, Novej Lehote, Janovej Lehote či Lovčici-Trubíne.

„Čas odchodu spoja zo Žiaru nad Hronom do Handlovej na odporúčanie dopravcu SAD Prievidza určil TSK na 17.35 h z dôvodu zvýšenia jeho atraktivity," ozrejmil Jurtinus.

Okrem pravidelne dochádzajúcich žiakov, študentov a pracujúcich môžu totiž podľa neho spoj využiť aj príležitostní cestujúci z diaľkovej autobusovej linky z Bratislavy, rýchlika smerujúceho zo Zvolena a z diaľkovej linky smerujúcej z Bardejova.

„Pevne veríme, že obyvatelia Handlovej budú spoje v dostatočnej miere využívať, čím prispejú k zvyšovaniu podielu verejnej dopravy na celkovej deľbe prepravnej práce," skonštatoval riaditeľ Úradu TSK Marek Briestenský.

„Som veľmi rada, že na základe našich žiadostí a osobných rokovaní nám TSK vyšiel v ústrety a podarilo sa nám presadiť zlepšenie dopravnej dostupnosti medzi Handlovou a Žiarom nad Hronom. Spoj zo Žiaru nad Hronom s odchodom o 17.00 h si Handlovčania priali v ankete, ktorú sme realizovali na jeseň," spomenula primátorka Silvia Grúberová. Tá v tejto súvislosti prosí všetkých pravidelne dochádzajúcich, aby nechali osobné autá doma a využívali verejnú dopravu, ktorá je ekologickejším, bezpečnejším a hlavne lacnejším spôsobom dopravy.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z TRENČIANSKEHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…