V pokračovaní Hier o život si zahrá oscarový Philip Hoffman
SITA
SITA

V pokračovaní Hier o život si zahrá oscarový Philip Hoffman

Štyridsaťštyriročný držiteľ Oscara Philip Seymour Hoffman stvárni hlavného tvorcu hier Plutarcha Heavensbeeho.

BRATISLAVA 10. júla - Americký herec Philip Seymour Hoffman prijal ponuku na účinkovanie v pokračovaní úspešného filmu Hry o život (2012).

Štyridsaťštyriročný rodák z Fairportu v štáte New York stvárni v adaptácii knihy Skúška ohňom spisovateľky Suzanne Collins postavu hlavného tvorcu hier Plutarcha Heavensbeeho, ktorý zohráva dôležitú úlohu aj v záverečnej časti Drozdajka. Nakrúcať sa začne v septembri, pričom snímka by mala mať americkú premiéru v novembri 2013.

Sci-fi trilógia Hry o život sa odohráva v temnej, hoci nie príliš vzdialenej budúcnosti, kde sa na troskách Severnej Ameriky rozkladá krajina Panem s hlavným Sídlom a dvanástimi obvodmi. Hlavnou postavou je Katniss Everdeen, ktorú vo filme stvárnila Jennifer Lawrence.

V prvej časti dobrovoľne ponúkne svoju účasť v krutých Hrách o život, aby zachránila malú sestru. V zvrátenej reality šou je dvadsaťštyri účastníkov nútených likvidovať súperov v snahe zachrániť si vlastný život a všetci občania sú povinní to sledovať. Nažive ostanú poslední dvaja - Katniss a jej priateľ Peeta (Josh Hutcherson), ktorých nútia bojovať proti sebe. Namiesto toho sa radšej rozhodnú pre samovraždu a keďže tvorcovia Hier nechcú vyvolať vlnu nespokojnosti u divákov, oboch vyhlásia za víťazov 74. Hier o život.

Skúška ohňom, ktorú bude režírovať Francis Lawrence, sleduje udalosti po tom, ako sa Katniss a Peeta vrátia sa domov. Čaká ich turné víťazov po všetkých dvanástich obvodoch a Sídle. Tiež sú nútení vystupovať ako pár, aby verejnosť presvedčili, že ich plánovaná samovražda nebola rebéliou, ale rozhodli sa pre ňu z lásky.

Katniss sa však nevie rozhodnúť, či jej city patria Peetovi alebo Galeovi (Liam Hemsworth), ktorý ju po návrate domov pobozkal. Medzitým sa však začali rozsiahle protesty proti Sídlu a Katniss s Peetom sa musia vrátiť do arény a opäť bojovať v špeciálnej verzii Hier o život.

Philip Seymour Hoffman má na svojom konte Oscara v kategórii Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe za film Capote (2005), na cenu Akadémie ho okrem toho nominovali aj za vedľajšie úlohy v snímkach Súkromná vojna pána Wilsona (2007) a Pochybnosti (2008).

Známy je tiež napríklad z filmov Vôňa ženy (1992), Twister (1996), Hriešne noci (1997), Big Lebowski (1998), Talent pána Ripleyho (1999), Magnólia (1999), Na pokraji slávy (2000), 25. hodina (2002), Opití láskou (2002), Červený drak (2002), Prípad Mahowny (2003), Návrat do Cold Mountain (2003), Mission: Impossible III (2006), Než sa diabol dozvie, že si mŕtvy (2007), Divosi (2007), Synecdoche, New York (2008), Piráti na vlnách (2009), Moneyball (2011) alebo Deň zrady (2011).

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…