Naši volejbalisti na ME skočili, boj o štvrťfinále s Ruskom prehrali
TASR
TASR

Naši volejbalisti na ME skočili, boj o štvrťfinále s Ruskom prehrali

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v gdanskej Ergo aréne v zápase play off o postup do štvrťfinále s národným výberom Ruska 0:3 a rozlúčili sa s účinkovaním na ME.

Zápas osemfinále Rusko - Slovensko na ME mužov vo volejbale v poľskom Gdańsku 24. septembra 2013. Na snímke smečuje Matej Paták, druhý sprava Nikolaj Apalikov a celkom vpravo Nikolaj Pavlov (RUS). Foto: TASR/Milan Kapusta

Gdansk 22. septembra (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v gdanskej Ergo aréne v zápase play off o postup do štvrťfinále s národným výberom Ruska 0:3 a rozlúčili sa s účinkovaním na ME. Olympijskí víťazi z Ruska si vo štvrťfinále zmerajú sily s víťazom B-skupiny Francúzskom.

Play off o postup do štvrťfinále:

Rusko - Slovensko 3:0 (20, 14, 21)

68 minút, rozhodovali: Groenewegen (Hol.), Heckford (Ang.)

Rusko: Apalikov, Grankin, Sivoželez, Pavlov, Spiridonov, Muserskij, libero: Verbov (Michajlov)

Slovensko: Bencz, Kohút, Paták, Chrtiansky, Kmeť, Ogurčák libero: Ondrušek (Nemec, Hupka, Masný, Ogurčák)

Zápas osemfinále Rusko - Slovensko na ME mužov vo volejbale v poľskom Gdańsku 24. septembra 2013. Na snímke podáva Dmitrij Muserskij (RUS). Foto: TASR/Milan Kapusta

Priebeh zápasu

V úvode prvého setu sa Slovákom po Benczovom dôraznom servise podarilo odskočiť svojmu súperovi na rozdiel troch bodov - 5:2. Rusi odpovedali takmer okamžite a na 7:7 zrovnal Spiridonov. V ďalšom priebehu sa obidve družstvá striedali v bodovom zápise a misky váh na stranu Ruska naklonil Sivoželez (12:11). Pri Muserského podaní už vyhrávali 15:12, ale slovenský výber po Benczovom smeči vyrovnal na 16:16. Skúsenejší ruský tím sa však dostal znova do trojbodového trháku (21:18) a úvodný set napokon získal v pomere 25:20.

Rusi pokračovali v zlepšenom výkone aj na začiatku druhého dejstva a po ôsmich výmenách vyhrávali 6:2. Slováci síce korigovali na prijateľných 7:9, ale o niekoľko minút neskôr po vlastných chybách a ruských blokoch prehrávali už 9:15. Ruská zborná už sľubný náskok nepustila z rúk a druhý set získala až príliš jednoduchým spôsobom 25:14. Slovákom nevychádzal predovšetkým príjem a nedokázali zabodovať od stavu 14:19.

Obraz hry sa nezmenil ani na začiatku tretieho setu a ruský výber si rýchlo vypracoval vedenie 4:1 a vzápätí i 6:2. Až potom slovenské družstvo zabojovalo a znížilo na 5:7 i 7:8. Ich súper okamžite kontroval a znova zvýšil svoj náskok na rozdiel troch bodov (10:7). Pavlov po ese upravil na 13:9, no Slováci po dvoch ruských chybách znížili na 11:13. Vzápätí Nemec trafil anténku a pri ďalšom útoku smečoval mimo hracej plochy - 15:11. Zverenci Štefana Chrtianskeho kontrovali po nepresnom smeči ich súpera na 14:16, ale ten sa nenechal vyviesť z koncentrácie a postupne sa prepracoval aj k zisku tretieho setu (25:21) a hladkému víťazstvu 3:0 na sety.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…