Na Spiši sa môžu zamestnať absolventi škôl vďaka programu Trainee
TASR
TASR

Na Spiši sa môžu zamestnať absolventi škôl vďaka programu Trainee

Na Spiši majú možnosť zamestnať sa aj absolventi stredných, či vysokých škôl, a to vďaka programu Trainee spoločnosti Embraco Slovakia.

Spišská Nová Ves 25. septembra (TASR) – Na Spiši majú možnosť zamestnať sa aj absolventi stredných, či vysokých škôl, a to vďaka programu Trainee spoločnosti Embraco Slovakia.

Pohľad do výrobnej haly spoločnosti Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi Foto: TASR/Oliver Ondráš

"Sme najväčším zamestnávateľom v regióne, a teda prirodzene sa o prácu u nás zaujímajú aj mladí ľudia. Figurujú medzi pracovnou silou, ktorú sme v posledných rokoch prijali k novej výrobnej linke EM a sú aj medzi agentúrnymi zamestnancami," uviedla pre TASR Katarína Držíková z Embraca.

Ale aj pre výrobcu kompresorov je podľa nej dôležitá odborná pracovná sila. Na úspešných vysokoškolákov sa zameriava práve spomínaný program Trainee. "Ponúkame im ročnú zmluvu so všetkými zamestnaneckými výhodami. Prirodzene, po roku môžu získať predĺženie pracovnej zmluvy, pokiaľ má pracovník aj závod záujem. Väčšinou to tak je," konštatovala Držíková s tým, že z 89 účastníkov, ktorí absolvovali program za prvých šesť rokov, stále pracuje v spoločnosti 57. V tomto roku sa Program Trainee uskutočňuje už po siedmy raz. Z niekoľkých stoviek záujemcov bolo prijatých 14 absolventov.

"Program Trainee je riešený tak, aby sa absolventi školy v prostredí spoločnosti čo najskôr adaptovali. Hneď na začiatku dostávajú na príslušnom oddelení svojho tútora a je im zverený projekt, na ktorom pracujú a odprezentujú aj výsledky," vysvetľuje princíp programu Držíková. Najčastejšie sú prijímaní absolventi škôl technického zamerania, najvyššie zastúpenie má Technická univerzita v Košiciach (TUKE). Intenzívna spolupráca Embraca pritom prebieha aj na akademickej pôde. "Napríklad práve s TUKE na niektorých špecializovaných projektoch týkajúcich sa chladenia," zdôraznila Držíková.

Inou líniou spolupráce sa môže spišskonovoveský závod pochváliť s Technickou akadémiou v Spišskej Novej Vsi, predtým známou ako strojnícka priemyslovka, ktorú už viac ráz podporil investíciou do vybavenia učební v hodnote niekoľko tisíc eur. "Naposledy bola podpora 5000 eur schválená v auguste," konkretizovala Držíková. Nedávna štatistika podľa nej ukázala, že z približne stovky pracovníkov výskumno-vývojového oddelenia Embraco Slovakia je 80 % absolventmi práve tejto strednej školy.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…