Mladí ľudia sa pri hľadaní zamestnania orientujú aj na burzy práce
TASR
TASR

Mladí ľudia sa pri hľadaní zamestnania orientujú aj na burzy práce

Poradenstvom, diskusiami so študentmi, ale aj seminármi, konferenciami či tradičnou burzou práce a informácií, pomáha už niekoľko rokov humenský Úrad práce sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) mladým ľuďom z regiónu orientovať sa na domácom a zahraničnom pracovnom trhu.

Humenné 25. septembra (TASR) - Poradenstvom, diskusiami so študentmi, ale aj seminármi, konferenciami či tradičnou burzou práce a informácií, pomáha už niekoľko rokov humenský Úrad práce sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) mladým ľuďom z regiónu orientovať sa na domácom a zahraničnom pracovnom trhu.

Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič

Preventívne poradenstvá a diskusie realizuje humenský úrad práce pravidelne so študentmi 3. a 4. ročníka stredných škôl v regióne, informovala TASR riaditeľka úradu Gabriela Karšková. Mladí ľudia tak pravidelne získavajú informácie o aktuálnej situácii na trhu práce doma, ako i v ďalších krajinách Európskej únie a o voľných pracovných miestach či očakávaných trendoch vývoja zamestnanosti. ÚPSVaR zároveň organizuje v priebehu roka semináre a konferencie pre študentov s tematikou trhu práce, na ktoré pozýva pracovníkov Sociálnej poisťovne a Všeobecnej zdravotnej poisťovne, doplnila riaditeľka.

V Humennom sa v posledných rokoch udomácnili aj tradičné burzy práce a informácií. "Pozývame na ne študentov končiacich ročníkov, ich výchovných poradcov, ale aj zamestnávateľské subjekty a inštitúcie poskytujúce služby pre mladých ako napríklad Iuventa, Saia a podobne," priblížila Karšková s tým, že cieľom týchto podujatí je podobne ako v prípade diskusií, seminárov či konferencií, zvýšiť povedomie mladých ľudí o trhu práce a pomôcť im nájsť si prácu po ukončení štúdia.

ÚPSVaR v Humennom podporuje podľa slov jeho riaditeľky zamestnanosť mladých a absolventov škôl nielen formou poradenstva, ale aj finančne. "V rámci projektu NP XXI zameraného na zamestnávanie mladých ľudí do 29 rokov bolo od novembra 2012 vytvorených a podporených 265 pracovných miest prevažne v oblasti administratívy, obchodu a služieb. Od 1. januára do 31. augusta tohto roka sme finančne podporili naštartovanie podnikania u 28 mladých ľudí vo veku do 29 rokov. Prevažná väčšina z nich začala podnikať v stavebníctve, sprostredkovateľskej činnosti, respektíve v oblasti obchodu a služieb," konkretizovala Karšková.

Ako ďalej uviedla, humenský úrad práce podporil v rovnakom období roka zároveň absolventskú prax u zamestnávateľov v regióne pre 88 absolventov tamojších škôl.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…