Zvolenskí hokejisti si doma poradili s dvadsiatkou 3:2

HKm Zvolen Foto: TASR/František Iván

Bratislava 24. septembra (TASR) - Na ľade majstra každý jeden gól dvadsiatka oslavovala a aj keď prehrala, tešila sa nakoniec dvakrát a poriadne zápas zdramatizovala.

HKM Zvolen - SR 20 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Góly: 10. Čanky, 16. L. Zuzin, 26. Podkonický - 8. Rzavský, 58. Černák. Rozhodcovia Bundil - Orolin, Tvrdoň, vylúčení 3:2, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 901 divákov.

Na ľade majstra každý jeden gól dvadsiatka oslavovala a aj keď prehrala, tešila sa nakoniec dvakrát a poriadne zápas zdramatizovala. Už v 8. min otvoril gólový účet trefou pomedzi betóny brankára Šimka Rzavský a odmenil tak elán svojho mužstva, ktoré do zápasu vkročilo opäť nebojácne. Aj keď občas Zvolenčania poriadne pritlačili, po 1. tretine viedli napriek pomeru striel 16:4 len o gól. V 10. min mladíci zabudli vyplniť priestor pred bránkou, M. Ďaloga našiel presnou nahrávkou Čankyho a Sabol kapituloval prvýkrát. Druhý raz mu znemožnila lepšie reagovať teč po strele L. Zuzina spoza obrancu v 16. min, inak sa aj on postaral o vcelku zaujímavú prvú tretinu, síce s prevahou Zvolena, no o to väčšou bojovnosťou hostí. Brankár Sabol statočne odolával aj v druhej tretine a vyznamenal sa najmä 25. min pri šanciach Mareka Ďalogu a M. Juríka. Tlak Zvolenčanov sa stupňoval, až sa pretavil v ďalší gól. V 26. min bol na konci krásnej akcie Podkonicky, no podpísali sa na nej aj Hraško a nahrávajúci Brabenec. V závere druhej dvadsaťminútovky mohol zvýšiť L. Zuzin i M. Jurík, opäť im však zlyhala strelecká muška. V tretej tretine hra pred najnižšou diváckou návševou v sezóne upadla, nasadenie pokleslo a gólov nepribúdalo, aj keď Puliš v 51. min i Podkonický o päť minút neskôr boli k nemu veľmi blízko. Hosťom sa napokon podarilo nielen otvoriť gólový účet, ale ho aj uzavrieť, keď sa v v 58. min presadil Černák. Záver bol dramatický, Zvolenčania sa oslabili o jedného hráča a venovali súperovi presne 1:50 min na vyrovnanie, chudobné víťazstvo si však napriek takmer minútovej power play hostí ubránili.

Hlasy po zápase

Dušan Kapusta, asistent trénera Zvolena: "Spokojní sme s víťazstvom, pre nás sú to dôležité tri body. Súper potvrdil, že predchádzajúce výsledky neboli náhodné. My sme mali na hokejkách priveľa nervozity, aj preto sa zrodil dramatický záver, ktorý sme vďaka skúseným hráčom zvládli."

Ernest Boktoš, kouč SR 20: "Aj vonku sme odohrali vydarený zápas a boli v závere blízko k tomu, aby sme vyrovnali. Podstatné však je, že sme zdramatizovali súboj proti majstrovi, čo bolo asi maximum, ťažko sme mohli chcieť viac. V niečom sme podrástli, od Zvolenčanov sa hráči mohli učiť ako sa hrá v obrannej fáze i útočnej. Pre našich hráčov sú takéto zápasy veľmi cenné, rýchlejšie pri nich rastú a ľahšie sa im prejde do seniorskej kategórie."

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…