Vlhová v Slovinsku vybojovala prvé miesto v slalome. Stala sa líderkou tejto disciplíny
TASR, Dobré noviny

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová získala v slalome v slovinskej Kranjskej Gore prvé miesto.Pripísala si tak ôsme prvenstvo v slalome v kariére a štrnáste celkovo.

Na snímke slovenská slalomárka Petra Vlhová na trati 1. kola slalomu žien Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore 16. februára 2020. — Foto: TASR/Martin Baumann

KRANJSKA GORA 16.februára - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa v slovinskej Kranjskej Gore  postavila tento víkend druhý krát na pódium. Obsadila prvé miesto.  Vďaka zisku sto bodov sa dostalo na čelo priebežného hodnotenia disciplíny pred Američanku Mikaelu Shiffrinovú.

Líderka prvého kola, Švédka Anna Swenn-Larssonová, svoju jazdu nedokončila. Na tvári Slovensky bolo vidieť, že ju vypadnutie súperky mrzí, no z víťazstva má obrovskú radosť. Priznala, že šťastena stála na jej strane.

„Samozrejme, že mám zmiešané pocity. Po prvom kole som bola strašne nahnevaná, pretože som nešla takú jazdu ako na tréningu. Trošku som sa trápila sama so sebou, mala som aj šťastie, že bolo toľko času medzi kolami, aj v tom, že Anna vypadla a nakoniec som vyhrala. Nebolo ľahké zvíťaziť tu, bola som priebežne na štvrtom mieste takmer o sekundu za Annou. Bolo to ťažké, povedala som si, že druhé kolo pôjdem naplno. Verila som si na pódium, ale víťazstvo som nečakala, najmä, keď som videla Annu, ako ide a aký má náskok," povedala Slovenka. Zároveň sa stala víťazkou 56. ročníka podujatia Zlatá líška, keďže v sobotňajšom obrovskom slalome bola druhá.

V prvom kole štvrtá

Deň po zisku 2. miesta v obrovskom slalome predviedla  v prvom kole Vlhová jazdu bez zreteľnej chyby, no okrem suverénnej Švédky  Anny Swenn-Larssonová, nestačila o 0,42 sekundy ani na Nórku Ninu Haverovú-Lösethovú, resp. o 0,32 sekundy na Švajčiarku Wendy Holdenerovú.

Dvadsaťštyriročná Slovenka išla slalom po takmer mesačnej prestávke. Nespravila viditeľné zaváhanie, ale švédska líderka išla agresívnejšie a čistejšie.

Výsledky slalomu SP v Kranjskej Gore:

1. Petra VLHOVÁ (SR) 1:47,56 min, 2. Wendy Holdenerová (Švajč.) +0,24, 3. Katharina Truppeová (Rak.) +0,89, 4. Nina Haverová-Lösethová (Nór.) +0,99, 5. Katharina Liensbergerová (Rak.) +1,34, 6. Chiara Mairová (Rak.) +1,90, 7. Emelie Wikströmová (Švéd.) +2,32, 8. Kristin Lysdahlová (Nór.) +2,43, 9. Michelle Gisinová (Švajč.) +2,49, 10. Magdalena Fjällströmová (Švéd.) +2,59