Slovenskí fanúšikovia poslali smútiacej Shiffrinovej krásny odkaz. Všimli si ho v USA a poslali späť aj odpoveď
TASR, Dobré noviny
TASR, Dobré noviny

Slovenskí fanúšikovia poslali smútiacej Shiffrinovej krásny odkaz. Všimli si ho v USA a poslali späť aj odpoveď

Fanúšikovia Petry Vlhovej ukázali, že majú veľké srdce a myslia aj na americkú lyžiarku, ktorú postihla tragédia. 

Na snímke je Petra Vlhová a odkaz slovenských fanúšikov, ktorí poslali smútiacej Shiffrinovej krásny odkaz — Foto: TASR / AP / Instagram - petravlhova13

KRANJSKA GORA 21. februára - Petra Vlhová bojovala minulý víkend v Kranjskej Gore bez svojej najväčšej slalomovej súperky Mikaely Shiffrinovej, ktorú prednedávnom postihla veľká tragédia. Slovenskí fanúšikovia však ukázali, že majú veľké srdce a myslia aj na americkú lyžiarku. Mikaele venovali krásny odkaz, ktorý si všimli aj Američania. 

Nádherné gesto 

Dvadsaťštyriročná slovenská reprezentantka si pripísala už tretí triumf v kariére za sebou. Slovenskí fanúšikovia, ktorí ju prišli podporiť, venovali krásny odkaz Mikaele Shiffrinovej, ktorej umrel otec. Na transparente sa okrem americkej vlajky a slovenského štátneho znaku nachádzali slová Chýbaš nám, Mikaela. „Som nesmierne hrdá a šťastná, že vás mám. Tých najlepších fanúšikov, pretože to, akú podporu som zažila tento víkend, si človek nevie ani predstaviť. Ste úžasní a len v tom pokračujte, lebo mi dodávate tú najväčšiu silu vyhrávať a pokračovať ešte viac. Ďakujem,“ napísala Petra Vlhová na Instagrame pred štyrmi dňami. 

Odkaz smútiacej Mikaele.
Odkaz smútiacej Mikaele. Foto: Instagram - petravlhova13

Odkaz slovenských fanúšikov si všimli aj v Amerike. „Slovenskí fanúšikovia Petry Vlhovej vzdali krásnu poctu Mikaele Shiffrinovej. Ďakujeme za podporu,“ napísal na Twitteri Americký tím lyžovania a snoubordingu.

Shiffrinová jej chýba 

Petra Vlhová alebo Mikaela Shiffrinová vyhrali už 26 slalomov Svetového pohára alpských lyžiarok za sebou. Slovenka predĺžila sériu v nedeľu v slovinskej Kranjskej Gore, kde ju potiahla aj za svoju veľkú americkú rivalku, ktorá absentuje po rodinnej tragédii. 

Na rozdiel od Záhrebu a Flachau bojovala Vlhová v Kranjskej Gore bez svojej najväčšej slalomovej súperky. „Jasné, že mi chýba. Viem, že keby tu bola, opäť by sme mali obrovský súboj medzi sebou. Veľmi ma mrzí, prečo tu nie je, a čo sa stalo. Verím, že sa čoskoro vráti, ale chápem ju, že prežíva najťažšie chvíle vo svojom živote. Neviem a ani si nechcem predstavovať, čo prežíva. Dúfam, že sa z toho čoskoro dostane. Myslím si, že spravila dobré rozhodnutie, keď zostala doma. Nech zostane doma s rodinou, tá je základ, všetky glóbusy a všetok šport sú úplne nepodstatné v tejto chvíli,“ uviedla Petra Vlhová v nedeľu minulého týždňa.

Vo štvrtkovom tréningu zjazdu zašla Petra Vlhová siedmy najlepší čas vo na podujatí Svetového pohára v Crans Montane. Práve tam sú od 21. do 23. februára na programe zjazdy a alpská kombinácia. 

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zašla siedmy najlepší čas vo štvrtkovom tréningu zjazdu na podujatí Svetového pohára v Crans Montane.
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zašla siedmy najlepší čas vo štvrtkovom tréningu zjazdu na podujatí Svetového pohára v Crans Montane. Foto: TASR / AP
Na snímke slovenskí fanúšikovia oslavujú po tom, ako slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila druhá v cieli 2.kola obrovského slalomu žien Svetového pohára alpských lyžiarok v slovinskom lyžiarskom stredisku Kranjska Gora 15. februára 2020.
Na snímke slovenskí fanúšikovia oslavujú po tom, ako slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila druhá v cieli 2.kola obrovského slalomu žien Svetového pohára alpských lyžiarok v slovinskom lyžiarskom stredisku Kranjska Gora 15. februára 2020. Foto: TASR - Martin Baumann
Na snímke v strede slovenská slalomárka Petra Vlhová oslavuje víťazstvo v slalome žien Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore 16. februára 2020.
Na snímke v strede slovenská slalomárka Petra Vlhová oslavuje víťazstvo v slalome žien Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore 16. februára 2020. Foto: TASR - Martin Baumann

Už ste čítali?

V talianskych Alpách sa mení sneh na ružovo: Čo to spôsobilo?…

V obľúbenej turistickej lokalite sa sneh mení na ružovo. Pozrite si tento…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…