Trnava aj Banská Bystrica zvíťazili 1:0 v 12. kole Corgoň ligy

V sobotňajšom krajskom derby 12. kola Corgoň ligy 2013/2014 zvíťazili futbalisti Spartaka Trnava nad FK Senica 1:0

Na snímke vľavo hráč FC Spartak Trnava Mattic Maruško a hráč FK Senica Juraj Piroska Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Trnava 28. septembra (TASR) - V sobotňajšom krajskom derby 12. kola Corgoň ligy 2013/2014 zvíťazili futbalisti Spartaka Trnava nad FK Senica 1:0. Víťazný gól strelil v 78. minúte Peter Štepanovský, ktorý po prvom polčase nahradil na ihrisku zraneného kapitána Romana Procházku.

Prvú vážnu príležitosť mal v 19. minúte Procházka, ku ktorému sa so šťastím dostala lopta po Pavlíkovej hlavičke "domov", no trafil iba Šullu. Senický brankár po tvrdom kontakte s domácim kapitánom potreboval ošetrenie, pokračoval však v zápase. V 25. minúte po šľapáku na priebojného Tsoumoua mali hostia výhodu nepriameho kopu vo výhodnej pozícii, strelu Pirosku zvnútra šestnástky však zblokoval múr a následne Filipko aj s obrancom nepríjemnú situáciu vyriešili. V 31. minúte Augustini tvrdo napriahol z 25 metrov a Šulla loptu bravúrne vyrazil na roh. V 44. minúte si hostia vypracovali najkrajšiu akciu prvého polčasu, ktorej chýbala už len gólová bodka. Hiago šikovne uvoľnil do tutovky Diviša, ktorý však nemal presnú mušku a vnútri pokutového územia prekopol bránu. Na konci trojminútového nadstavenia Tsoumou prešiel stredom obrany Spartaka ako nôž maslom, no hodil si dlhú loptu a v páde namieril ľavačkou len do bočnej siete.

V 55. minúte roztlieskal divákov striedajúci Štepanovský, ktorého delovka presvišťala tesne vedľa pravého vinkla. Trnavčania po hodine hry v krátkom úseku pritlačili súpera, ale strely Mikoviča ako aj ďalšie pološance neznamenali pre súpera vážne nebezpečenstvo. Naopak, Seničania v 70. minúte nevyužili už tretiu "gólovku". Tsoumou si v šestnástke s prehľadom položil brániaceho hráča a naservíroval loptu Piroskovi, ktorý však trestuhodne minul odkrytú bránu. Na opačnej strane ihriska sa aktívny Štepanovský ešte len zastreľoval, keď zatriasol spojnicou žrdí. V 78. minúte však už mal dôvod na radosť, keď po prízemnom centri Grabeža jemným dotykom s loptou otvoril zblízka skóre - 1:0. Spartak sa v závere zahryzol do súpera a hosťom pomohlo brvno po pokuse Hodeka, ktorý mohol definitívne rozhodnúť. Tri body zostali po bojovnom výkone doma, ale oba tímy ukázali len priemerný výkon.

sumár - 12. kolo CL:

Spartak Trnava - FK Senica 1:0 (0:0)

Gól: 78. Štepanovský. Rozhodoval: Matúš, ŽK: Adámik, Tóth, Janečka, Chovanec, Hodek - Čermák, Jirásek, Habánek, 2812 divákov.

Zostavy a striedania:

Spartak Trnava: Filipko - Tóth, Adámik, Janečka, Grabež - Augustini, Procházka (46. Štepanovský), Maruško (38. Sabo), Chovanec - Hodek, Mikovič (73. Poznar)

FK Senica: Šulla - Habánek, Pavlík, Brabec, Čermák (88. Križko) - Kóňa - Diviš (85. Jakubov), Piroska, Jirásek (85. Opiela), Hiago - Tsoumou

----------------------

Bystrica zvíťazila nad Myjavou

Hráči Dukly Foto: TASR/Dušan Hein

Banská Bystrica 28. septembra (TASR) - Domáci mali tabuľkovo oproti súperovi podstatne horšie postavenie, no skóre aktívnejšie hlavne preto, že v Myjave zvíťazili vysoko so štyrmi gólmi. Prvý polčas odvety však strelecky vyznel mizerne. Narazili na seba nepriepustné defenzívy, v útoku zasa obe mužstvá prepadali hlavne v nepresnosti. Chýbala finálna prihrávka, rýchla kombinácia a takých akcií akú vymysleli hostia v 29. min bolo pramálo. Na jej konci sa ocitol Kukoľ, no opäť ho zabrzdil slabý dôraz a nepresnosť. Hosťujúci brankár Solnička nemal veľa práce rovnako ako náprotivok Boroš. Len v 42. min sa viac zapotil, keď Slančík vyslal na neho tečovanú strelu. Inak sa diváci v hľadisku viacmenej nudili, nezrodila sa ani jedna vážnejšia šanca, len akési chabé náznaky.

V 9. min ľahkonohý Chrien nestihol na hrote zakončiť, z Myjavčanov sa ako prvý usiloval Kosík, keď jeho hlavičku Boroš nezakryl do náručia. Peňaškova hlavička ponad brvno v 13. min, alebo Jurčov pokus v 25. min, ktorý Solnička len vyrazil, či Jurčovo pekné uvoľnenie so strelou z uhla o 10 minút neskôr, ktorú vytlačil Boroš na roh príliš nebezpečne nevyzerali, no aspoň trochu potešili nenáročného diváka. Po zmene strán len zástavka postranného signalizujúca ofsajd zabránila gólu po spolupráci Slančíka a Jurča. V 54. min nepresne zakončil hosťujúci Kosík a všetko nasvedčovalo na to, že obraz hry sa oproti prvému polčasu príliš nezmení. V 62. min však takmer zahrmelo z jasného neba, keď Pekár prekrásne vystrelil a trafil ľavú žrď Borošovej bránky. Aj spolupráca Ľuptáka a Jurča v 70. min si žiadala presnejšie zakončenie. Až dlhý nákop Považanca do pokutového územia v 74. min a Vajdove pohotové zakončenie prinieslo vytúžený gól a v konečnom dôsledku trojbodový zisk Dukly na piaty pokus za sebou.

Dukla B. Bystrica - Spartak Myjava 1:0 (0:0)

Gól: 74. Vajda. Rozhodca Valášek, ŽK: Ľupták - Šulek, 2230 divákov.

Dukla B. Bystrica: Boroš - Vajda, Nosko, Teixeira - Ľupták - Turňa, Chrien (57. Brašeň), Považanec, Peňaška (84. Savič) - Slančík (88. Podstavek), Jurčo

Spartak Myjava: Solnička - Siva, Černáček, Častulin, Lukšík (80. Urgela) - Marček - Daniel (74. Kuračka), Šulek (84. Bruško), Pekár, Kukoľ - Kosík

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…