Dan Bárta začína v októbri najväčšie koncertné turné
TASR
TASR

Dan Bárta začína v októbri najväčšie koncertné turné

Uznávaný český Spevák Dan Bárta má pred sebou najväčšie turné svojej kariéry. S novým albumom Maratónka absolvuje 39 koncertov v Českej a Slovenskej republike.

Dan Bárta Foto: TASR/Ivan Majerský

Bratislava 29. septembra (TASR) - Uznávaný český Spevák Dan Bárta má pred sebou najväčšie turné svojej kariéry. S novým albumom Maratónka absolvuje 39 koncertov v Českej a Slovenskej republike. Prvým na turné bude vystúpenie 21. októbra v bratislavskom Ateliéri Babylon.

Spevák Dan Bárta strávil leto zavretý v štúdiu. Spolu s členmi skupiny Illustratosphere Filipom Jelínekom, Robertom Balzarom, Miroslavom Chyškom a Jirkom Slavíčkom nahrávali nový album. Straty energie sa však skúsený profesionál neobáva.

„Energiu čerpám výhradne v autosugescii. No a popri tom ešte v spánku a v jedle. A koncert vlastne nie je takým výdajom. Pretože, keď sa skutočne darí, môže byť taký koncert aj príjmom. A tiež technika a dobrý zvuk to vedia uľahčiť,“ uviedol pre médiá spevák.

Atmosféru koncertu a nové piesne si vychutnajú fanúšikovia aj v desiatich slovenských mestách. Po Bratislave to budú Levice (24.10.), Lučenec (25.10.), Trenčín (27.10.), Banská Bystrica (28.10.), Vranov nad Topľou (29.10.), Michalovce (30.10.), Košice (31.10.), Nitra (3.11.) a Trnava (24.11.).

Počas koncertnej šnúry na Slovensku plánuje Bárta navštíviť aj svojich priateľov. „Jasná vec, že sa teším. Na Slovensku sa nám dobre hrá. Vzhľadom na množstvo koncertov, budeme odskakovať asi čo najrýchlejšie do postele. Ale keď všetko dobre pôjde, stretnem sa určite so svojimi priateľmi na strednom Slovensku pri Zvolene,“ doplnil spevák, ktorý by si na oddych vybral hneď niekoľko oblastí našej krajiny. „Áno, Bukovské Vrchy, okolie Banskej Štiavnice, vôbec stredné Slovensko, Záhorie, Vihorlat by som chcel vidieť, Slovensko mám rád a páči sa mi tu,“ dodáva na záver.

Vstupenky na turné Maratónka sú k dispozícii v sieti ticketportal.sk. TASR informovala PR manažérka spoločnosti Propaganda House Nora Krchňáková.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…