Premiér Cameron chce znížiť dane a radikálne reformovať vzťahy s EÚ
TASR
TASR

Premiér Cameron chce znížiť dane a radikálne reformovať vzťahy s EÚ

Britský premiér David Cameron dnes vyhlásil, že jeho vláda zavedie ďalšie zníženie daní a bude sa tak snažiť získať voličov pred voľbami naplávanými na rok 2015.

Manchester 29. septembra (TASR) - Britský premiér David Cameron dnes vyhlásil, že jeho vláda zavedie ďalšie zníženie daní a bude sa tak snažiť získať voličov pred voľbami naplávanými na rok 2015. Cameron tiež povedal, že Británia možno vystúpi z Európskeho dohovoru o ľudských právach. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters.

Britský premiér David Cameron Foto: TASR/AP

Cameron poskytol televízne interview britskej spravodajskej stanici BBC pred začatím výročnej konferencie svojej vládnej konzervatívnej strany.

Premiér povedal, že vládna koalícia dvoch strán, ktorú vedie, musí znížiť dane a vytvoriť viac pracovných miest, aby posilnila začínajúce ekonomické zotavovanie a pomohla ľuďom zápasiacim so životnými nákladmi.

Takisto sľúbil, že sa bude pevne držať plánu vlády na zníženie obrovského deficitu vo verejných financiách krajiny. Cameron v tejto súvislosti uviedol: "Jediný spôsob, ako trvalo zvýšiť životnú úroveň, je zabezpečiť pokračujúce zotavovania ekonomiky - a tá sa teraz hýbe dopredu - neustále vytvárať pracovné miesta a znižovať deficit štátneho rozpočtu."

Cameron vyhlásil, že jeho vláda zrejme zníži dane tým príslušníkom britskej spoločnosti, ktorí zarábajú najmenej. "Chcem byť svedkom toho, že pomáhame tvrdo pracujúcim ľuďom - najmä tým slabo plateným, aby si mohli pre seba nechávať čo najviac peňazí a míňať ich podľa vlastného želania," povedal premiér pre BBC.

Premiér poskytol aj vyjadrenia, ktoré potešia euroskeptických zákonodarcov v jeho vlastnej strane, ale vyplašia tých, ktorí sa stavajú proti uvoľňovaniu britských vzťahov s Európskou úniou a ďalšími európskymi inštitúciami. Vyhlásil totiž, že jeho krajina možno nakoniec vystúpi z Európskeho dohovoru pre ľudské práva.

Takýto krok by bol súčasťou "radikálnej" premeny britských vzťahov s európskymi inštitúciami. Jeho cieľom by bolo zabezpečiť, aby mohli britské vlády deportovať ilegálnych prisťahovalcov a páchateľov trestných činov, vysvetlil premiér Cameron.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…