Lekár v prvej línii sa stal dobrovoľným bezdomovcom. Chce ochrániť svojich milovaných
Monika Hanigovská
Monika Hanigovská

Lekár v prvej línii sa stal dobrovoľným bezdomovcom. Chce ochrániť svojich milovaných

Lekár v prvej línii si dobrovoľne ustieľa v garáži pod stanom. Jeho výzvu ocenili tisíce ľudí.

Lekár Timmy Cheng prespáva v stane — Foto: Instagram/timcheng18

KALIFORNIA 2. apríla - Aj slnečný okres na juhu Kalifornie Orange County postihla pandémia. Zdravotnícky personál sa snaží robiť všetko preto, aby okrem starostlivosti o pacientov dokázali pred nákazou uchrániť ľudí, seba - ale aj svoje rodiny.

Lekár Timmy Cheng, špecialista na pľúcnu a kritickú starostlivosť, zašiel ešte ďalej a v čase prepuknutia pandémie nazval sám seba bezdomovcom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I am a pulmonary and critical care specialist treating COVID-19. 3/14/2020 was a big day. 3/14/2020 was the day I voluntarily became homeless to protect my family should I become infected and bring the virus home. I spent 1 night in my car, then 4 nights in the hospital call room. On day 5 my wife @venusaur719 came up with the idea for me to live in a tent in our garage. So, here it is. My home for the next __???__ weeks or months. You can help me and other healthcare workers become un-homeless by STAYING HOME. JUST DO IT. Nobody is too cool to stay home. Nobody is too healthy to get sick. STAY HOME and help stop the spread of this virus. Countless doctors, nurses, and other health care workers are working hard to save YOUR LIFE. The least you could do is stay home so that we, too, can go home to our loved ones one day.

Príspevok, ktorý zdieľa Timmy Cheng (@timcheng18),

Najprv auto, potom nemocnica a teraz stan

Lekár začal riešiť svoju karanténu mimo pracovnej doby už v polovici marca. Prvú noc strávil v aute, štyri noci prespával v nemocnici, pričom piaty deň prišla jeho manželka s nápadom, aby to vyskúšal v garáži.

„Som špecialista na pľúcnu a kritickú starostlivosť, ktorý lieči COVID-19. 14.3 2020 bol veľký deň, keď som sa dobrovoľne stal bezdomovcom, aby som ochránil svoju rodinu, ak by som sa nakazil a priniesol vírus domov,“ hlási na svojom instagramovom účte, pričom ukazuje na svoj stan, v ktorom teraz prespáva.

Aby ochránil svoju rodinu ešte lepšie, dôkladne sa pripravil v garáži. Okrem stanu, postele a potravín si do garáže natiahol elektrinu. Na jeho tvári nechýba ani rúško. Svoj „nový domov“ okomentoval Timmy otázkou,  že v takomto príbytku strávi nasledujúce týždne a možno i mesiace.

Vyzýva k ľudom

Lekár vyzýva svojim krokom aj ľudí. „Zostaňte doma a pomôžte zastaviť šírenie tohto vírusu. Nespočetné množstvo lekárov, zdravotných sestier a ďalších zdravotníckych pracovníkov usilovne pracuje na zachránení vášho života. Najmenej, čo by ste mohli urobiť, je zostať doma, aby sme sa jedného dňa mohli vrátiť domov svojim blízkym,“ vyznal sa lekár, ktorý bojuje v popredí proti koronavírusu.

Zdravotníkov izolujú aj na Slovensku

Nielen lekári a zdravotníci, ale aj podnikatelia po celom svete, chcú pomôcť ľudom v prvej línii, ktorí sú v kontakte s možnými nakazenými. Pomoc poskytol aj Peter Bednár zo Spišskej Novej Vsi, ktorý ponúka svoj penzión bezplatne pre zdravotníkov v centre tamojšieho mesta

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…