Komajota zahrá online koncert na podporu kultúry
TASR
TASR

Komajota zahrá online koncert na podporu kultúry

Prešovská kapela Komajota mala v týchto dňoch tráviť čas so svojimi fanúšikmi na klubovom turné k 15. výročiu vzniku kapely.

Kapela Komajota. — Foto: Facebook/ Komajota

Bratislava 17. apríla (TASR) - Prešovská kapela Komajota mala v týchto dňoch tráviť čas so svojimi fanúšikmi na klubovom turné k 15. výročiu vzniku kapely. Namiesto toho bude tento víkend vysielať online koncert zo  „skladu hudby“ v prešovskom Stromoradí.

Koncert sa uskutoční v rámci iniciatívy Aby kultúra žila, ktorá pomáha umelcom v núdzi výzvou na dobrovoľné príspevky. Výťažok sa rozdeľuje medzi umelcov, ktorí potrebujú priamu finančnú pomoc v čase karantény," TASR o tom za iniciatívu informovala Daniela Grečnerová.

Komajota odohrá koncert v profesionálnom prostredí klubu Stromoradie. Bude moderovaný, v nadväznosti na koncert Kataríny Málikovej. Ten sa pod rovnakou hlavičkou uskutočnil minulý víkend v bratislavskej Cvernovke,​ poznamenala k podujatiu, ktoré sa uskutoční v nedeľu 19. apríla. Koncert sa začne o 20.00 h, záujemcovia si ho môžu pozrieť na facebookovej stránke kapely.

S online prostredím má Komajota dlhoročné skúsenosti, či už v rámci vysielania relácie Svetlá hodinka, kde dávala priestor hlavne neznámym kapelám, alebo keď streamovala celý proces nahrávania albumu Priame prenosy, ktorý vznikal v štyroch rôznych slovenských štúdiách.

Turné je zatiaľ preložené. Uvidíme, čo sa udeje na jeseň, ale určite to nechceme rušiť, pokiaľ to nebude nevyhnutné. Je to veľmi pekné výročie a naozaj sme sa veľmi tešili na tieto koncerty. Už sme aj skúšali, pripravili nový program, tak si to chceme dať v premiére na jeseň, lebo by to bola škoda mat rok ticha. To by bolo úplne šialené, priznáva spevák Martin Husovský.

Kapela ponúkne hodinu hudby a príde aj na skladby, ktoré nikdy nehrávali naživo alebo len veľmi zriedka. Náš koncert bude moderovať Peter Kovo Kovalčík, vďaka čomu budeme mať aspoň nejaký kontakt s publikom. Bude to taká príjemná hodinka čistého hrania, plus sa to natiahne o krátke rozhovory,“ pozýva spevák k sledovaniu netradičného streamu.

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…