Vďaka jeho online párty mladí pochopili, že majú zostať doma. Peter chystá 10 online koncertov našich najväčších hviezd
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Vďaka jeho online párty mladí pochopili, že majú zostať doma. Peter chystá 10 online koncertov našich najväčších hviezd

Už zajtra štartujú unikátne online koncerty najväčších slovenských hviezd. Užite si ich z domova, no buďte ich súčasťou.

Fotografie z prvej online párty #zostandoma. — Foto: Archív PK

BRATISLAVA 21. apríla - Kvôli pandémii nového koronavírusu sa museli všetci nadšenci hudby rozlúčiť s možnosťou navštevovania koncertov či festivalov. Kedy sa ku koncertom Slováci budú môcť vrátiť, je zatiaľ nejasné. To však neznamená, že si hudbu vašich obľúbených interpretov nemôžete vychutnať aj tak. Už v stredu 22. apríla štartuje prvý zo série online interaktívnych koncertov, na ktorých sa predstavia najpopulárnejší slovenskí interpreti. Výber bude bohatý a svojho obľúbenca si určite nájde každý. 

Myšlienkou projektu je podporiť slovenských interpretov, kapely, Djov a zároveň priniesť na profesionálnej úrovni ľuďom domov kvalitný interaktívny live stream, koncert či párty,“ vysvetľuje pre Dobré noviny spoluorganizátor projektu Kultúra online Peter Koterec

Nie je to prvýkrát, čo mali ľudia možnosť užiť si párty z domu 

Už po vyhlásení mimoriadnej situácie a nariadeniach vlády sme u nás v Edison parku usporiadali prvú online párty #zostandoma, ktorú v sobotu 14.3. sledovalo viac ako 100-tisíc divákov. Cieľom vtedy bolo vyzvať najmä mladých ľudí, aby rešpektovali nariadenia vlády, preto aj náš projekt obsahoval tento hashtag #zostandoma,“ spomína na prvú online párty Peter Koterec. Tá sa tešila naozaj obrovskému úspechu. Zaujímavá na nej bola aj jej interaktívnosť: „Nakoľko bola párty interaktívna, ľudia sa mohli fotiť na Instagram s hashtagom #zostandoma a my sme ich fotografie ukazovali na veľkoplošnej LED obrazovke,“ opisuje Koterec. Fanúšikovia sa tak mohli skutočne koncertu zúčastniť, hoci sedeli napríklad u seba doma v obývačke. 

Foto: Archív PK
Foto: Archív PK

Za dve hodiny vysielania organizátori odchytili viac ako 1200 takýchto fotografií. Treba spomenúť, že v prvej polovici marca ešte nebolo celkom bežné, že by sa ľudia na sociálnych sieťach chválili tým, že sú doma, v dobrovoľnej izolácii. A najmä nie mladí ľudia. Koterec však aj vďaka online párty mladých skutočne zmobilizoval a ľudia začali chápať význam toho, že je skutočne dôležité zostať doma či sa chrániť rúškom. 

Záznam z koncertu si môžete pozrieť aj vo videu nižšie: 

Na základe veľmi pozitívnej spätnej reakcie od ľudí sa teraz organizátori prvej online párty rozhodli pokračovať a to hneď multižánrovo. „Pripravili sme 10 relácií so živým vysielaním, ktoré bude zadarmo. Prebiehať budú v mesiacoch apríl a máj. Vysielanie bude zabezpečené opäť z Edison parku, bude ho nakrúcať päť kamier, o technické zabezpčenie sa postará firma Adam a Syn,“ vysvetľuje Koterec. 

Koncerty odmoderuje obľúbený slovenský moderátor a zabávač Richard Vrablec.
Koncerty odmoderuje obľúbený slovenský moderátor a zabávač Richard Vrablec. Foto: zabavac.sk

Prvý koncert je na pláne už v stredu 22. apríla. Pôjde o akýsi návrat do čias prvej Superstar, pretože si na ňom spoločne zaspievajú Tomáš Bezdeda a Martina Schindlerová v sprievode klaviristu Richarda Rikkona. Celý koncert bude moderovať známy slovenský moderátor a zabávač Richard Vrablec. 

Prvý z 10 koncertov odštartuje akýsi návrat do čias prvej Superstar.
Prvý z 10 koncertov odštartuje akýsi návrat do čias prvej Superstar. Foto: Kulturaonline

Dátumy prvých koncertov 

Streda 22. apríl: Tomáš Bezdeda a Martina Schindlerová, Richard Rikkon
Piatok 24. apríl: Idem na techno - párty najznámejších slovenských Djov, ako sú: Drahosh, Peter Sparks, Elsy...
Sobota 25. apríl: Peter Cmorík band

Koncerty sa začínajú vždy o 20:00 a sledovať ich je možné na Youtube kanáli Ruka hore alebo na sociálnych sieťach konkrétnych účinkujúcich. 

Dobrovoľným príspevkom môžete podporiť konkrétnych interpretov

Ľudia sa na online koncertoch zabavia, no zároveň môžu podporiť aj konkrétnych slovenských interpretov. „Pre kapely a interpretov sme vytvorili podujatie aj na Ticketportali, kde jednotlivé potvrdené koncerty pridávame. Ľudia môžu koncert podporiť dobrovoľným príspevkom. Celá vyzbieraná suma bude zaslaná z Ticketportalu priamo na účet danej kapely či interpreta, hovorí Peter Koterec.  

Vysielanie bude ako v prípade prvej online párty opäť interaktívne, čo znamená, že organizátori budú znova odchytávať fotografie fanúšikov, ktoré zverejnia na svojom Instagrame s hashtagom #kulturaonline. „Môžu sa odfotiť, ako tancujú, spievajú si, sledujú koncert a my ich fotky potom premietneme na veľkoplošnej LED obrazovke a sledujúcim na monitore. Ľudia sa tak koncertu môžu opäť interaktívne zúčastniť,“ vysvetlil Koterec.

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…