Online program Divadla Andreja Bagara pritiahol tisícky divákov
TASR
TASR

Online program Divadla Andreja Bagara pritiahol tisícky divákov

Online program Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre doteraz pritiahol pozornosť tisícov divákov.

Budova Divadla Andreja Bagara v Nitre — Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nitra 23. apríla (TASR) – Online program Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre doteraz pritiahol pozornosť tisícov divákov. DAB svoje aktivity prenieslo na internet hneď po tom, ako si epidémia ochorenia COVID-19 vynútila zrušenie predstavení a zatvorenie budovy.

Divadlo pripravilo pre svojich divákov program, ktorý uvádza pod jednotným sloganom Spolu vyhráme. „Prinášame v ňom krátke zábavné formáty, záznamy inscenácií, program pre deti i vzdelávacie aktivity určené nie len študentom, ale všetkým milovníkom divadla. V rámci pravidelných Divadelných pondelkov sme už na našom youtube kanáli odvysielali štyri inscenácie a ďalšie budeme ešte prinášať. Už teraz sa naše Divadelné pondelky môžu pochváliť vyše 25.000 vzhliadnutiami,“ uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

Herci DAB načítali pre najmenších divákov už takmer dve desiatky rozprávok a herec Jakub Rybárik pripravil formou krátkych vtipných videí niekoľko častí Divadelného slovníka.

„Okrem toho bolo na sociálnych sieťach zverejnených viacero Divadelných kvízov a tajničiek a videí Zo zákulisia DAB, vrátane seriálu Keď herci (ne)hrajú. Mnohí členovia umeleckého súboru DAB prostredníctvom videopríhovorov komunikovali s divákmi. Divadlo zverejnilo aj niekoľko desiatok divadelných bulletinov k inscenáciám svetovej i slovenskej klasiky, ktoré sú tak k dispozícii študentom, pedagógom i milovníkom divadla,“ zdôraznil Dóczy.

Podľa jeho slov je veľký záujem o online program DAB vidno aj v markantnom náraste návštevníkov a odberateľov na webovej stránke DAB i na jeho youtube kanáli a na sociálnych sieťach.

„Prostredníctvom našej divadelnej webovej stránky, stránky divadlosrd.com, sociálnych sietí a youtube sme oslovili tisícky ľudí a dosiahli interakciu niekoľko desiatok tisíc vzhliadnutí našich aktivít. Len na našom youtube kanáli sa zvýšil počet odberateľov takmer o 300 percent. Markantne narástol počet ‚followerov‘ aj na našich sociálnych sieťach,“ skonštatoval Dóczy.

DAB plánuje vytvárať pre svojich divákov online program aj naďalej. Najbližšie pripravuje niekoľko častí krátkych videí pod názvom Divadelná hi(STORY) s divadelným historikom Karolom Mišovicom, v ktorých sa bude venovať zaujímavým témam z histórie slovenského a nitrianskeho divadla.

„Už teraz plánujeme špeciálny online program na Medzinárodný deň detí a Deň otvorených dverí, ktorý je tradičnou júnovou aktivitou DAB v Nitre. Dúfam, že sa bude epidemiologická situácia vyvíjať priaznivo a my budeme môcť čo najskôr otvoriť divadlo pre našich divákov,“ dodal Dóczy.

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…