CEV zrušila Európsku ligu, o kvalifikácii sa rozhodne do 1. júla
TASR
TASR

CEV zrušila Európsku ligu, o kvalifikácii sa rozhodne do 1. júla

Európska volejbalová konfederácia (CEV) na svojom štvrtkovom zasadnutí správnej rady pre pandémiu koronavírusu definitívne zrušila Európsku ligu 2020, v ktorej mali štartovať aj slovenské reprezentácie mužov a žien.

Na snímke oficiálna lopta majstrovstiev Európy vo volejbale počas tréningu slovenskej volejbalovej reprezentácie — Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 24. apríla (TASR) - Európska volejbalová konfederácia (CEV) na svojom štvrtkovom zasadnutí správnej rady pre pandémiu koronavírusu definitívne zrušila Európsku ligu 2020, v ktorej mali štartovať aj slovenské reprezentácie mužov a žien.

O tom, či sa kvalifikácia na EuroVolley 2021 odohrá podľa plánu na prelome augusta a septembra, sa rozhodne do 1. júla. Presúvajú sa tiež kvalifikácie mládežníckych šampionátov.

Zrušenie iba formalitou

Slovenské reprezentácie sa v priebehu mája a júna mali opäť predstaviť v Zlatej európskej lige. „So zrušením tejto súťaže sme počítali, bola to len formalita. Keďže sme nemohli odštartovať prípravu a podobne ani iné reprezentačné tímy v Európe, bolo nereálne, aby sa táto súťaž uskutočnila a náhradný termín sa nedá nájsť, pretože medzinárodný kalendár na tento rok bol nabitý,“ povedal pre TASR zastupujúci generálny sekretár Slovenskej volejbalovej federácie Tomáš Singer.

Termín kvalifikácie na budúcoročné majstrovstvá Európy 15. august - 6. september 2020 zatiaľ zostáva v platnosti. „V prípade, že niektorá z federácií nebude môcť cestovať, alebo organizovať na domácej pôde kvalifikačný zápas, CEV bude k týmto prípadom pristupovať individuálne. Zápasy, ktoré sa tento rok neuskutočnia, sa odohrajú medzi 1. a 17. januárom 2021. O všetkom sa rozhodne do 1. júla,“ dodal Singer.

Pripravené alternatívy

V prípade trvalej nepriaznivej situácie s pandémiou v Európe budú súťaže posunuté na rok 2021, čo bude obrovský tlak na kalendár podujatí. „Majstrovstvá Európy sú plánované na koniec augusta a začiatok septembra, takže nebude veľa priestoru na kvalifikáciu.“

Predstavitelia SVF zatiaľ situáciu pozorne monitorujú a majú pripravené viaceré alternatívy. Pred nimi je totiž prvoradá úloha: „Je to komplikovaná situácia. Veľmi dôležité bude, aby sa nám rozbehla príprava v našich kluboch a neskôr aj domáce súťaže. Rovnako tak aj v zahraničí. Súvisí to aj s tým, aby mali hráči a hráčky prácu a mohli sa venovať volejbalu na profesionálnej úrovni. Ak chceme, aby sa rozbehli aj medzinárodné podujatia, bude musieť byť priaznivá zdravotná situácia v celej Európe, nielen na Slovensku.“

Viac si môžete prečítať na ďalšej strane.

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…