Bezsrstého králika zachránili pred utratením. Dnes ho internet miluje a pomáha deťom či iným zvieratám
Ľubomíra Somodiová
Ľubomíra Somodiová

Bezsrstého králika zachránili pred utratením. Dnes ho internet miluje a pomáha deťom či iným zvieratám

Pán Bigglesworth je nezvyčajný králiček z Austrálie, ktorý si získal srdcia mnohých ľudí.

Bigglesworth má svoj štýl. — Foto: Instagram/mrbigglesworthrabbit

VIKTÓRIA 29. apríla - Cassandra Hall zo štátu Viktória v Austrálii videla miestneho chovateľa predávať na sociálnej sieti malé králiky. Jedno z mláďat okamžite upútalo jej pozornosť. Na jednej fotografii bola totiž veta: „bezsrstý nie je na predaj.“

Cassandra už jedného vlastného králika mala, no aj napriek tomu kontaktovala chovateľa. Požiadala ho, či by jej mohol zaslať ďalšie fotografie.

Utratil by ho

Chovateľ je poslal niekoľko fotografií. Zároveň dodal, že ho môže venovať zadarmo, keďže králiky bez srsti sa nepredávajú. Predchádzajúceho králika bez kožúška musel dať utratiť.

Mláďa králika si našlo nový domov.
Mláďa králika si našlo nový domov. Foto: Instagram/mrbigglesworthrabbit

Cassandra išla k chovateľovi hneď nasledujúci deň a keď sa vrátila, mala so sebou aj malého tvora. Novej rodine pripomínal bezsrstú mačku vo filmoch Austin Powers, takže ho pomenovali Pán Bigglesworth.

Nová rodina

Rodina mala zo začiatku o nového člena obavy, lebo nevedeli, či je jeho zdravotný stav dobrý. Snažili sa niečo o podobných prípadoch vyhľadať na internete, ale neúspešne.

Cassandra fotky Biggleswortha neskôr zdieľala na Instagrame s nádejou, že niekto z majiteľov alebo odborníkov na králiky sa ozve a poradí jej.

Pán Bigglesworth. — Foto: Imstagram/mrbigglesworthrabbit
Pán Bigglesworth. — Foto: Imstagram/mrbigglesworthrabbit
Pán Bigglesworth má vlastnú značku a udáva trendy. Dokonca pomáha aj zvieratám, ktoré postihli požiare. — Foto: Imstagram/mrbigglesworthrabbit
Pán Bigglesworth má vlastnú značku a udáva trendy. Dokonca pomáha aj zvieratám, ktoré postihli požiare. — Foto: Imstagram/mrbigglesworthrabbit

Pán Bigglesworth sa teší dobrému zdraviu

Ukázalo sa, že ak sú dva králiky a oba majú gén ff (bezsrstý gén), budú produkovať bezsrsté mláďa v každom vrhu. To bol prípad pána Biggleswortha. Väčšina z týchto zajačikov sa dožíva len 4 týždňov.

„Pán Bigglesworth je vzhľadom na svoj stav vo veľmi dobrej kondícii,“ povedala Cassandra pre portál Bored Panda. Bigglesworth má však vysoký metabolizmus. Kvôli tomu zje oveľa viac ako obyčajný králik. Veterinár ho pravidelne kontroluje každých 6 mesiacov.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Turn sound on! Mr Bigglesworth has developed the taste for banana now. He never liked banana before until Miss Christmas Bun started eating it. Now he loves banana more than Apple. He is so funny? . Note: We only give him banana on special occasions as he mainly eats hay and leafy green veggies. . Mr Bigglesworth has a rare hairless genetic condition, but we love him the way he is, please no negative comments. . #mrbigglesworth #houserabbit #rexrabbit #rabbit #bunny #hairlessrabbit #bunstagram #bunniesofinstagram #rabbitlove #rabbitunited #bunnyinaustralia #bunniesoftheworld #cuterabbit #bunnylove #lapin #kanin #kaninchen #hase #australia #fabbunnies #ilovemybunnies #うさぎ #ウサギ #토끼 #cinnamonbun #instagram #weeklyfluff #mrbigglesworthrabbit .

Príspevok, ktorý zdieľa Mr Bigglesworth & Friends (@mrbigglesworthrabbit),

Počúva na meno

„Ak sa ochladí, chveje sa ako človek,“ prezradila jeho majiteľka. Jeho pokožka je ako detská, je super mäkká a ak sa poškriabe, namažeme ho liečivou masťou. Je vycvičený chodiť na toaletu a používať záchody pre mačiatka,“ dodala.

Pán Bigglesworth poslúcha na meno a po zvolaní sa rýchlo rozbehne. „Králiky sú veľmi inteligentné zvieratá a je potrebné sa o ne poriadne postarať, musia mať veľa možností, ako sa hrať, lebo môžu byť deštruktívne,“ vysvetlila Cassandra. 

Vlastná značka

Králik má tiež svoju vlastnú značku a jeho majitelia venujú časť peňazí, ktoré dostanú, na rôzne dobročinné účely. „Náš posledný dar bol pre voľne žijúce zvieratá postihnuté požiarmi v Austrálii,“ povedala Cassandra.

Králika berie aj do škôl v ich okolí a deťom rozpráva o šikanovaní.

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…