Hudba: Festival Colours of Ostrava sa presúva na júl 2021
TASR
TASR

Hudba: Festival Colours of Ostrava sa presúva na júl 2021

Tento ročník festivalu sa mal uskutočniť od 15. do 18. júla. K hlavným hviezdam patrili The Killers (USA), Twenty One Pilots (USA), Martin Garrix (Holandsko), The Lumineers (USA), LP (USA) či Youssou N"Dour (Senegal). Celkovo sa malo v areáli Dolních Vítkovic uskutočniť cez 450 programových bodov na 24 vonkajších aj krytých scénach.

Atmosféra 18. ročníka multižánrového festivalu Colours of Ostrava 2019 vo štvrtok 18. júla 2019. — Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 30. apríla (TASR) – Nadchádzajúci 19. ročník medzinárodného festivalu Colours of Ostrava sa z dôvodu opatrení proti šíreniu nového koronavírusu a nepriaznivej situácie pre organizovanie veľkých akcií presúva na budúci rok, na 14. až 17. júla 2021, keď sa opäť uskutoční s rozsiahlym programom industriálnej oblasti ostravských Dolních Vítkovic. Na rovnaký termín sa presúva aj medzinárodné fórum Meltingpot, ktoré sa koná po boku festivalu v jeho areáli. TASR informoval PR manažér Zdenko Hanout.

„Dúfali sme, verili sme, ale realita je tu. Viem, že ste sa rovnako ako ja veľmi tešili a nemohli sa dočkať festivalového leta. Celý rok som so svojím tímom pracovala na tom, aby sme pre vás zorganizovali festival s čo najlepším programom a s viacerými vylepšeniami. Je tu situácia, o ktorej som si myslela, že ju nikdy nezažijem – teda leto bez festivalu, leto bez živej hudby a leto bez našej farebnej atmosféry,“ hovorí riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

Festivalový tím teraz intenzívne pracuje na presune tohtoročného programu na budúci rok vrátane hlavných headlinerov a väčšiny ďalších účinkujúcich. Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti aj na ďalší ročník.

Mám na fanúšikov veľkú prosbu, aby nás teraz podporili. Nesmierne by som si vážila, keby si vstupenky ponechali a tak náš festival, jeho myšlienku a jeho realizáciu s tak rozsiahlym a kvalitným štvordenným programom podporili. Bez nich to nepôjde,“ apeluje na fanúšikov Holušová.

Nepopieram, že presun ročníka necelé tri mesiace pred štartom, keď je väčšina vecí už pripravená a dohodnutá, predstavuje obrovskú zaťažkávaciu skúšku. Nielen pre návštevníkov, ale taktiež pre umelcov, našich dodávateľov, spolupracovníkov, brigádnikov, stánkárov a veľa ďalších, ktorí sú na festival naviazaní. Preto sme optimisti, že s podporou našich návštevníkov, partnerov a podporovateľov to zvládneme. Za to patrí všetkým obrovské poďakovanie,“ zdôrazňuje Holušová.

Festivalový tím si však z dôvodov presunu nedáva prestávku, okrem príprav budúceho ročníka v roku 2021 môžu fanúšikovia sledovať na sociálnych sieťach Colours TV koncerty, živé programy aj materiály z archívu. Fórum Meltingpot bude naďalej prinášať zaujímavé online rozhovory s rôznymi osobnosťami.

Tento ročník festivalu sa mal uskutočniť od 15. do 18. júla. K hlavným hviezdam patrili The Killers (USA), Twenty One Pilots (USA), Martin Garrix (Holandsko), The Lumineers (USA), LP (USA) či Youssou N"Dour (Senegal). Celkovo sa malo v areáli Dolních Vítkovic uskutočniť cez 450 programových bodov na 24 vonkajších aj krytých scénach.

Informácie o vstupenkách či o vrátení vstupného zverejnia organizátori čoskoro, na všetky otázky bude tím festivalu odpovedať na emaile informace@colours.cz.

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…