Miro Jaroš má novinku Zvládneme to, inšpirovala ho aj prezidentka
TASR
TASR

Miro Jaroš má novinku Zvládneme to, inšpirovala ho aj prezidentka

Koncertné prestávky v čase pandémie nového koronavírusu využívajú mnohí umelci na tvorbu nových piesní.

Miro Jaroš. — Foto: Facebook/Miro Jaroš

Bratislava 7. mája (TASR) - Koncertné prestávky v čase pandémie nového koronavírusu využívajú mnohí umelci na tvorbu nových piesní.

Týždne strávené v nahrávacích štúdiách prinášajú ovocie, nový singel na podporu svojich fanúšikov v náročných dňoch predstavil aj slovenský spevák Miro Jaroš. Prostredníctvom novinky Zvládneme to sa prihovára svojim najčastejším poslucháčom - deťom a ich rodičom. TASR o tom informovala PR manažérka Adriána Čahojová.

Je dôležité byť úprimný

„Mojím prianím je, aby sme sa hlavne zabavili a povzbudili sa navzájom. Uvedomili si, ako veľmi sa potrebujeme,“hovorí Jaroš k novej piesni, ktorej dôležitou úlohou je tiež zodpovedať časté detské otázky spojené s aktuálnou situáciou: „Myslím si, že je dôležité byť pravdivý a úprimný. Toto obdobie je náročné pre všetkých. Deťom chýbajú kamaráti, ihriská, niektorým rúška prekážajú. Verím, že nová pesnička tiež pomôže to ľahšie zvládnuť."

Skladba sa zrodila na základe básničky, ktorú spevákovi poslala Zuzana Kubašáková. „Zapáčila sa mi a k textu sa mi v hlave začala tvoriť melódia. Poslal som ju môjmu klaviristovi Marekovi Dankovi, či by ju vedel zhudobniť a ten mi o pár dní poslal návrh, ktorý sa mi páčil. Rozhodol som sa, že pesničku nahrám. Zuzka nám dala voľnú ruku, upravili sme text a v hlave sa mi začali objavovať obrazy, priblížil Jaroš s tým, že z piesne bol nadšený:

„Nevedel som zaspať a všetko som si zapisoval na papier pri posteli. V tú noc som vstával aspoň desaťkrát. Asi to tak majú všetci umelci, keď ich chytí múza."

Inšpirovala ho prezidentka

Jednou z Jarošových múz sa stala aj prezidentka SR Zuzana Čaputová. Práve jej slová môžu fanúšikovia počuť v závere pesničky. „Krátko po tom, keď na Slovensko "prišla korona", som sledoval v televízii príhovor pani prezidentky. Keď na konci príhovoru povedala „Zvládneme to!" zarezonovalo to vo mne.

cNeskôr som podľa toho nazval pesničku," prezradil Miro. Záznam z prezidentského príhovoru použil aj v klipe, v ktorom sa krátkymi videami pridali aj mnohí jeho kolegovia a priatelia so svojimi rodinami - Kali, Tina a Separ, Peter Cmorik, Mark Dann, tanečník Miňo Kereš či deti herečky Kristíny Tormovej.

„Zámerom bolo spojiť doteraz "nespojiteľné" a vyzdvihnúť, že terajšia situácia si naozaj vyžaduje spojenie všetkých bez ohľadu na postavenie či exkluzivitu," zdôraznil Jaroš. Oslovil tiež svojich fanúšikov, a vyzval ich, aby mu posielali videá, ktoré budú pozitívne, a "nakopnú" tých, ktorí to potrebujú: Od ľudí nám prišlo asi 150 domácich videí, ktoré sa nezmestili do jedného videoklipu, a preto sme ho museli predĺžiť. Teraz máme o dve minúty pozitívnej energie viac."

Už ste čítali?

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…