Žena počas pandémie porodila rozkošné identické štvorčatá. Šanca, že sa tak stane je jedna k 15 miliónom
Ľubomíra Somodiová
Ľubomíra Somodiová

Žena počas pandémie porodila rozkošné identické štvorčatá. Šanca, že sa tak stane je jedna k 15 miliónom

Šanca mať identické štvorčatá počaté prirodzeným spôsobom je jedna k 15 miliónom.

Identické štvorčatá Marrovcov. — Foto: isntagram/themarrthemerrier

TEXAS 31. mája - Keď Jenny a Chris Marrovci prišli na prvý ultrazvuk, aby si prvýkrát pozreli svoje prvorodené dieťa, všimli si zarazený výraz svojej doktorky. Prirodzene im prebehlo mysľou, že niečo nie je v poriadku.

„Pomyslela som si, že mu nebije srdce, ale doktorka mi povedala, že zaznamenala tlkot srdca,“ spomína 35-ročná Jenny. „Po tom povedala, že v bruchu sú tri deti,“ dodala.

Obaja rodičia sú pritom jedináčikovia a v rodine nemajú žiadne dvojčatá, nieto ešte trojičky. Boli šokovaní. O týždeň šli na ultrazvuk opäť. Ukázalo sa, že dokonca čakajú štvorčatá. „Robila som si srandu, že nabudúce sa už nevrátim, lebo mi povedia, že budeme mať pätorčatá,“ priznáva Jenny.

Šanca jedna k 15 miliónom

Lekári im povedali, že Jenny pod srdcom nosí identické štvorčatá. Je to podľa ich slov obrovská rarita. Odhaduje sa, že po spontánnom počatí existuje šanca 1 k 15 miliónom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Born at 28 weeks and 4 days the Marr quads arrived on March 15th. It was 5 weeks earlier than we had expected, and I was so worried that we would spend such a long time in the hospital. We had the most amazing nurses and doctors during our NiCU and Special Care stay. We made friends that will last a lifetime. Having babies during a global pandemic has been quite the experience. Everyone at Texas Health Presbyterian Dallas made us and our babies top priority for care and safety. I only hope that one day I can hug each of them and say thank you. Thank you for getting our sweet preemie babies into the world safely, for believing in them that they could exceed all expectations of such preterm babies. We never heard bad news, we never really had to worry, we welcomed into the world 4 healthy incredible babies. And now after just under 2 months they are all home. Thank you everyone for your prayers and love during this time. Now onto the next adventure of having them home and raising them into wonderful little men. We hope you’ll all continue on this journey with us. My sweet first babe, Zeke, I promise you that we are done bringing home babies. You are going to be so busy helping take care of these baby birds. You’re already so curious and worried and it is just the sweetest thing. #marrquads #themarrthemerrier #quadsquad #quadgoals #quadboys #identicalquads #identicalboys #goodnews #somegoodnews #somegoodnewswithjohnkrasinski @johnkrasinski @somegoodnews #identicalquadrupletboys #nicunursesrock #globalpandemic #coronababies #brothers

Príspevok, ktorý zdieľa Jenny Marr (@themarrthemerrier),

Všetky štyri deti zdieľali jednu placentu. Nieslo to v sebe riziko, ktoré spočívalo v tom, že keby bolo jedno dieťa dominantné, mohlo by odňať potravu a priestor zvyšným trom, čo by mohlo mať fatálne následky. Našťastie, nič také sa nedialo a žiadne z detí nebolo výrazne väčšie.

Pandémia

Jenny priznala, že pre pandémiu mala mierne obavy, ako prebehne pôrod. Bála sa, že deti budú mať nový koronavírus a budú preto musieť zostať bez nej a na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Pôrod prebehol v marci cisárskym rezom. Za tri minúty boli všetky deti von z maminho bruška - Harrison (1,08 kg), Hardy (1,19 kg), Henry (1,09 kg), a „najmladší“ a zároveň najmenší Hudson (0,88 kg).

Volajú vtáčatká

„Voláme ich vtáčatka, pretože vyzerajú ako malé vtáčiky,“ prezradil Chris. Tri z detí potrebovali kyslík a všetky štyri zostali na novorodeneckej jednotke intenzívnej starostlivosti asi 10 týždňov.

Nedávno zavítali domov. Chris a Jenny sa zatiaľ učia, ako sa čo najlepšie o všetky štyri deti postarať. Kŕmia ich každé tri hodiny, pričom každé kŕmenie trvá prinajmenšom hodinu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

when I asked my mom if she could make tiny #masks for our little #premiebabies I knew she would say yes. When they came in the mail and i saw how tiny they were i just about died. The boys did so well in continuing to cooperate with moms nutty ideas. Thanks to @hollyspray for the amazing new sweater that will fit every occasion. #covidbabies #maskedbabies #mustwearamask #masks #stayhomestaysafe #covid_19 #coronavirus #nicubabies #nicumemories #marrquads #quadgoals #themarrthemerrier #identicalquadruplets #identicalquadrupletboys #brothers #motherofboys #boymama #brotherlylove #dontbreatheonme #greatmommymoments Side note: the babies aren’t wearing these in the nicu. This was strictly for a photo only. The masks are gently on their face and they were all on their monitors to make sure their oxygen levels stayed where they should be.

Príspevok, ktorý zdieľa Jenny Marr (@themarrthemerrier),

Na nerozpoznanie

„Každý z nich má svoje charakteristické črty. Ale keď sa pozrieme z diaľky, nevieme ich rozoznať, musíme sa sústrediť na pozorovanie. Našťastie, aspoň Hudson je trocha menší a aj tichší ako ostatní,“ hovorí otecko.

„Boli to veľmi sureálne časy a jedna z tých vecí, na ktorú budeme o niekoľko rokov, keď sa všetko dá do normálu, spomínať ako na šialenú dobu,“ povedal s dodatkom, že chce, aby ich skúsenosť druhým vyčarila úsmev na perách: „Dúfame, že náš príbeh a naši chlapci prinesú rovnako veľa radosti ostatným, ako priniesli nám.“ 

Zdroj: Today

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…