Je to oficiálne. Už je známy dátum, kedy sa znovu začne Fortuna liga
TASR
TASR

Je to oficiálne. Už je známy dátum, kedy sa znovu začne Fortuna liga

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky schválil bez pripomienok Manuál organizácie zápasov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Hráč AS Trenčín zbiera lopty prípravného zápasu AS Trenčín – Spartak Trnava, 29. mája 2020 v Trenčíne. — Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 3. júna (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) schválil bez pripomienok Manuál organizácie zápasov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Fortuna liga sa tak po ústupe pandémie koronavírusu môže 13. júna rozbehnúť zápasmi 1. kola nadstavbovej časti v skupine o titul i o udržanie sa. Pre TASR to potvrdil Ivan Kozák, prezident riadiaceho orgánu súťaže Únie ligových klubov (ÚLK).

„Dostali sme mailom odpoveď, že manuál je schválený. Keďže sme ho posielali príslušným orgánom pred troma týždňami a situácia s uvoľňovaním opatrením sa medzitým výrazne zmenila, budeme ho ešte prispôsobovať súčasným podmienkam. Podstatné v tejto chvíli je, že liga sa môže začať. V kluboch by už od štvrtka malo prebiehať testovanie hráčov a členov realizačných tímov,“ povedal pre TASR Kozák.

Kameňom úrazu pre niektoré kluby je limit pre divákov na tribúnach. Pred reštartom ligy sa ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava spojili v snahe docieliť, aby orgány vo väčšom rozsahu povolili návštevy futbalových zápasov a do úvahy brali kapacitu jednotlivých štadiónov.

Od 10. júna sa na hromadných podujatiach vrátane športových bude môcť zúčastniť maximálne 500 osôb, od 1. júla do konca roka maximálne 1000 osôb. Podľa Kozáka sa ÚLK bude touto témou vážne zaoberať.

„Určite budeme v tejto veci vyvíjať aktivitu, pretože futbalové štadióny sú otvorené priestranstvá a vieme zabezpečiť absolútny bezpečnostný komfort aj pri podstatne vyššom počte divákov ako pri návšteve 500 alebo 1000 ľudí. Verím, že ako sa bude situácia zlepšovať, aj toto číslo sa bude zvyšovať. Máme maximálnu podporu klubov a budeme to riešiť na všetkých úrovniach, na ktorých to bude možné riešiť," uviedol Kozák.

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…