Tenisový zväz zorganizuje sériu turnajov aj s Benčičovou. Atrakciou duely s Českom
TASR
TASR

Tenisový zväz zorganizuje sériu turnajov aj s Benčičovou. Atrakciou duely s Českom

Slovenský tenisový zväz zareagoval na otvorenie súťaží a zorganizuje sériu piatich špeciálnych turnajov mužov a žien.

Na archívnej snímke švajčiarska tenistka Belinda Benčičová — Foto: TASR/AP

Bratislava 3. júna (TASR) - Slovenský tenisový zväz zareagoval na otvorenie súťaží a zorganizuje sériu piatich špeciálnych turnajov mužov a žien. Hlavným cieľom je zabezpečiť kvalitný súťažný program pre hráčov, ktorí v čase pandémie koronavírusu nemôžu štartovať na podujatiach ATP, WTA a ITF.

Séria „Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna“ odštartuje turnajom Bratislava Open na dvorcoch Slovana (17.-20. júna), na ktorom sa okrem domácej špičky predstaví aj Švajčiarka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová.

„Belinda by sa mala zúčastniť aj na druhom turnaji série na kurtoch Slávie STU Bratislava (9.-12. júla) a na záverečnom v Prešove (25.-28. augusta). Pre naše fedcupové reprezentantky to bude veľká motivácia, budú mať možnosť konfrontovať sa so svetovou osmičkou,“ uviedol generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Vytvorili náhradný program

Ďalšími zastávkami série budú Piešťany (23.-26. júla) a Žilina (30. júla - 2. augusta). Právo zúčastniť sa na turnajoch majú hráči, ktorí sú do 20. miesta celoštátneho rebríčka dospelých resp. dorastu za rok 2019. Víťazi dvojhry na jednotlivých turnajoch získajú 20 bodov a prémiu 3000 eur. Za celkové prvenstvo je vypísaná odmena 2000 eur.

„Keďže svetové turnaje sa momentálne nehrajú, rozhodli sme sa vytvoriť náhradný program. Hráči môžu aspoň získať turnajovú prax, chceme našich najlepších tenistov priniesť do všetkých regiónov Slovenska,“ zdôraznil Moška.

Pútavé bratislavské derby

Od štvrtka sa rozbehne tenisový život na celom Slovensku krajskými súťažami a mládežníckymi turnajmi. Na budúci týždeň je na programe extraliga družstiev, finále sa uskutoční 12. júna. Tituly obhajujú muži Slávie STU Bratislava a ženy TC EMPIRE Trnava. Už 1. kolo sľubuje pútavé bratislavské derby. Za Slovan totiž nastúpia Benčičová s Viktóriou Kužmovou a za Sláviu Anna Karolína Schmiedlová.

Divácky atraktívne budú aj priateľské stretnutia Slovenska s Českom, ktoré sú naplánované na 4.-5. júla. Bratislava bude dejiskom fedcupového duelu, zápasu mužov do 23 rokov a juniorov a junioriek do 16 rokov. V Prahe uvidia daviscupový súboj, stretnutia žien do 23 rokov a juniorov a junioriek do 16 a 18 rokov.

„Oba národné tenisové zväzy sa pokúsia zostaviť čo najsilnejšie tímy. Začiatkom júla by mohlo byť na zápasoch už do 1000 fanúšikov a bolo by skvelé, ak by mali šancu vidieť na vlastné oči Karolínu Plíškovú či Petru Kvitovú. Chceli sme, aby sa fedcupový zápas konal v Bratislave, keďže český daviscupový tím sme hostili začiatkom marca v NTC. Bude sa hrať klasickým formátom - v sobotu dve dvojhry a v nedeľu štvorhra a záverečné dva single. Bude to také prvé medzinárodné zápolenie po trojmesačnej pauze zavinenej pandémiou. Tenis má dobré epidemiologické predpoklady, neprichádza v ňom ku kontaktu. Verím, že pre slovenský aj český tenis budú tieto zápasy veľkým impulzom. O povrchu sa ešte nerozhodlo. Česi by chceli hrať na antuke na Sparte.“

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…