Draft neotvoril Hudecovej dvere do Kórey, teší sa už do Baku
TASR
TASR

Draft neotvoril Hudecovej dvere do Kórey, teší sa už do Baku

Slovenská volejbalová reprezentantka Romana Hudecová odohrá sezónu 2020/2021 definitívne v azerbajdžanskom klube Azerrail Baku.

Na snímke vpravo Romana Hudecová (Slovensko),a v popredí zľava Nadežda Stoliarová a Hanna Klimetsová (obe Bielorusko) — Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 4. júna (TASR) - Slovenská volejbalová reprezentantka Romana Hudecová odohrá sezónu 2020/2021 definitívne v azerbajdžanskom klube Azerrail Baku. Dvadsaťšesťročnej smečiarke ešte mohol zmeniť plány štvrtkový draft do juhokórejskej ligy, jej meno sa napokon v Soule medzi tohtoročnými „vyvolenými“ neobjavilo.

Pred samotným draftom znížil šance viac než štyridsiatich nových uchádzačiek fakt, že napokon až trojica zo šiestich klubov predĺžila kontrakt so svojou legionárskou posilou z minulého ročníka.

Nové zmluvy pred draftom podpísali tri univerzálky - Talianka Dioufová (202 cm), Američanka Lutzová (206 cm) aj Argentínčanka Frescová, bývalá klubová spoluhráčka Nikoly Radosovej (v Postupime 2013/2014) či Barbory Kosekovej (v Békešskej Čabe 2017/2018).

Zostali teda tri voľné miesta, tie napokon zaplnili Američanka Paynová, Belgičanka z volejbalovej rodiny Rousseauxová a Ruska Lazarevová, spoluhráčka Michaely Abrhámovej z minulej sezóny z Volera Le Cannet.

„Keďže zo šiestich miest napokon zostali voľné tri, nevkladala som do toho veľké nádeje. Vieme tiež, že v Kórei si radi vyberajú nadpriemerne vysoké hráčky, čo sa potvrdilo aj tentoraz. Jedným okom som však ráno draft sledovala a bola som pripravená, ak by ma kontaktovali," povedala Hudecová pre web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

„V každom prípade, celkovo to je pre mňa ďalšia dobrá skúsenosť a určite by som sa o to v budúcnosti opäť rada pokúsila. Malým úspechom je pre mňa už to, že som sa dostala do užšieho výberu. Teraz sa už teším do Baku, kde by som sa mala hlásiť v auguste - za predpokladu, že nebudem mať povinnosti v reprezentácii."

Účastníčka minuloročného šampionátu EuroVolley v Bratislave Hudecová má za sebou prvú legionársku sezónu. S albánskym Partizani Tirana si premiérovo zahrala v Lige majstrov a od novembra bojovala v tureckej 1. lige v drese Astoru PVI Ankara.

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…