Na úvod MOL ligy východniarske derby Prešov - Michalovce
TASR
TASR

Na úvod MOL ligy východniarske derby Prešov - Michalovce

Úvodné kolo MOL ligy 2020/2021 hádzanárok sa uskutoční posledný augustový víkend 29. až 30. 8. 2020 a hneď na úvod prinesie vzájomnú konfrontáciu kvarteta slovenských účastníkov.

Ilustračné foto — Foto: TASR/AP

Bratislava 6. júna (TASR) - Úvodné kolo MOL ligy 2020/2021 hádzanárok sa uskutoční posledný augustový víkend 29. až 30. 8. 2020 a hneď na úvod prinesie vzájomnú konfrontáciu kvarteta slovenských účastníkov. Program novej sezóny vyžrebovali na stredajšom stretnutí klubov v Brne.

Trinásť tímov sa predstaví v nasledujúcom ročníku spoločnej česko-slovenskej ligy. Počet slovenských zástupcov klesol zo šesť na štyri, keďže HC Sporta Hlohovec a HK Sokol Bánovce nad Bebravou v súťaži nebudú pokračovať. Staronovým účastníkom interligy bude DHC Plzeň, takže Česko bude mať spolu deväť miesteniek.

Uplynulú sezónu neodohrali

Zo Slovenska budú v ročníku 2020/2021 účinkovať Iuventa Michalovce, HK Slovan Duslo Šaľa, MŠK/HC DAC Dunajská Streda a ŠŠK Prešov. Na českej strane to okrem Plzne budú Baník Most, Slavia Praha, Sokol Poruba, Zora Olomouc, Sokol Písek, Handball Club Zlín, SHK Veselí nad Moravou a HK Hodonín.

Informoval o tom oficiálny web Slovenského zväzu hádzanej (SZH). Uplynulú sezónu MOL ligy pre pandémiu koronavírusu nedohrali. Prerušili ju v marci, keď na čele tabuľky figuroval Baník Most pred Iuventou Michalovce.

Vzájomná konfrontácia štvorice slovenských tímov

Nová sezóna prinesie hneď na úvod vzájomnú konfrontáciu kvarteta slovenských účastníkov. V 1. kole sa HC DAC Dunajská Streda stretne s HK Slovan Duslo Šaľa a východniarske derby čaká ŠŠK Prešov s Iuventou Michalovce.

Žreb dal dokopy aj dvojice zložené z českých tímov: DHK Baník Most – Handball PSG Zlín, DHC Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou, HK Hodonín – TJ Sokol Písek, DHC Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc. Nováčik DHC Plzeň, vracajúci sa do súťaže po ročnej pauze, má na úvod voľno.

„Na porade klubov sme mali stopercentné zastúpenie všetkých účastníkov, prítomní boli aj predstavitelia vedenia oboch zväzov. Hrací systém je prakticky bez zmeny až na jednu výnimku, ktorou je české play-out. Keďže výnimka s deviatimi českými účastníkmi platí len pre tento ročník, z tejto skupiny o 5.–9. miesto, posledné dva tímy zostúpia, aby v nasledujúcom mohlo štartovať opäť osem družstiev z ČR. Zo slovenských tímov nikto nevypadne a všetky štyri idú do play-off,“ uviedol v tlačovej správe riaditeľ MOL ligy Peter Brunovský.

K nadchádzajúcemu ročníku súťaže dodal: „Po základnej časti pozostávajúcej z 26 kôl, pričom každý účastník odohrá 24 zápasov a v každom kole bude mať jeden tím voľno, sa začne play-off pre kvarteto najlepších. Vyraďovacia časť bude mať rovnakú podobu, ako mala mať v tej uplynulej nedohranej sezóne. Na Slovensku sa bude hrať na dve víťazstvá, pričom prvý a prípadne tretí zápas bude u lepšie umiestneného tímu v dlhodobej časti. Platí to pre semifinále, finále i duely o 3. miesto. V Česku to bude pohárový systém doma – vonku, pričom v prvom stretnutí bude mať výhodu domáceho prostredia horšie umiestnený tím v základnej časti.“

Dvojice 1. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien – MOL ligy 2020/2021 (29. – 30. 8. 2020):

DHK Baník Most – Handball PSG Zlín

DHC Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou

HK Hodonín – TJ Sokol Písek

DHC Plzeň – voľno

ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce

HC DAC Dunajská Streda – HK Slovan Duslo Šaľa

DHC Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…