Kane oslávil 200. ligový duel za Tottenham štýlovo, po polroku skóroval

Kapitán anglickej futbalovej reprezentácie Harry Kane odohral v utorok svoj dvojstý duel v Premier League za Tottenham a ten aj vďaka jeho gólu zdolal West Ham 2:0.

Na snímke útočník Tottenhamu Harry Kane oslavuje gól do siete West Hamu — Foto: TASR/AP

Londýn 24. júna (TASR) - Kapitán anglickej futbalovej reprezentácie Harry Kane odohral v utorok svoj dvojstý duel v Premier League za Tottenham a ten aj vďaka jeho gólu zdolal West Ham 2:0. Kane zaznamenal v súťaži poradový gól číslo 137 a jeho cieľ je teraz dosiahnuť cifru 200 aj v tomto ukazovateli.

Kane mal hneď na začiatku roka zdravotné problémy, keď si 1. januára poranil stehenný sval. Pandémia koronavírusu a predĺženie ligy mu ale umožnili vrátiť sa do hry ešte v tejto sezóne a proti West Hamu v 82. minúte z rýchleho protiútoku zavŕšil skóre. „Dvesto zápasov, to teda ubehlo rýchlo. Roky letia a vy musíte vyťažiť maximum z toho času, ktorý máte k dispozícii,“ povedal Kane v rozhovore pre Sky Sports.

Angličan naposledy rozvlnil sieť súpera ešte 28. decembra, no aj tak má v Premier League na svojom konte v sezóne už 12 zásahov. „Skórovať je ten najlepší pocit na svete. Mám stále iba 26 rokov. Teraz dúfam, že sa dostanem na dvojstovku aj v počte gólov. Radšej rýchlejšie ako neskôr,“ vyhlásil odhodlane.

Viac ako 200 presných zásahov v modernej ére Premier League majú na svojom konte iba Wayne Rooney a Alan Shearer. Poklonami voči svojmu zverencovi nešetril tréner Jose Mourinho: „Som za neho šťastný. Veľmi tvrdo pracoval. Teraz prídu v jeho podaní už iba lepšie správy, ktoré prinesú krajšie pocity.“

Tottenham proti West Hamu ukončil štvorzápasovú šnúru bez víťazstva. V tabuľke je na siedmej priečke, od štvrtej pozície, zaručujúcej účasť v Lige majstrov, má odstup šiestich bodov.

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…