Peter Pellegrini oznámil názov jeho novovznikajúcej strany
TASR, Dobré noviny
TASR, Dobré noviny

Peter Pellegrini oznámil názov jeho novovznikajúcej strany

Okrem názvu strany predstavil aj jej logo, hodnoty a mladých ľudí z rôznych regiónov Slovenska, ktorí sa k nemu okrem poslancov odídených zo strany SMER-SD pridávajú.

Peter Pellegrini (uprostred) oznamuje založenie novej politickej strany počas tlačovej konferencie v Bratislave v pondelok 29. júna 2020. Bude sa volať Hlas - Sociálna demokracia. — Foto: TASR/Michal Svítok

BRATISLAVA 29. júna - Peter Pellegrini zakladá novú politickú stranu, volať sa bude Hlas - sociálna demokracia. Prípravný výbor strany už oznámil zber podpisov potrebných na jej registráciu Ministerstvu vnútra (MV) SR. Strana má podľa Pellegriniho slov ambíciu byť hlasom sociálnej demokracie, ktorá sa musí vrátiť k ľuďom a získať späť koaličný potenciál. Pellegrini o tom informoval na pondelkovej tlačovej konferencii.

Strana, ktorú vám dnes predstavujeme, musí byť strana, v ktorej sa snúbi skúsenosť, odbornosť a profesionalita,“ skonštatoval Pellegrini s tým, že sa musí skĺbiť aj s mladíckou energiou. Zdôraznil, že je potrebné urobiť všetko pre to, aby sociálna demokracia opäť mala koaličný potenciál. V súvislosti so vznikom novej strany hovorí o medzníku v budovaní sociálnej demokracie.

Pevne verím, že s touto stranou nájdeme podporu u ľudí vo všetkých kútoch Slovenska,“ povedal na tlačovej konferencii Peter Pellegrini, ktorý priznal, že bol úprimne prekvapený z toho, aký veľký záujem vyvolala jeho nová strana vo všetkých regiónoch Slovenska. Nejde vraj len o „odídencov“ zo Smeru. 

Peter Pellegrini (uprostred) oznamuje založenie  novej politickej strany počas tlačovej konferencie v Bratislave v pondelok 29. júna 2020. Bude sa volať Hlas - Sociálna demokracia. Tretí sprava Erik Tomáš, piata zľava exministerka kultúry Ľubica Laššáková, siedma sprava exministerka vnútra Denisa Saková.
Peter Pellegrini (uprostred) oznamuje založenie novej politickej strany počas tlačovej konferencie v Bratislave v pondelok 29. júna 2020. Bude sa volať Hlas - Sociálna demokracia. Tretí sprava Erik Tomáš, piata zľava exministerka kultúry Ľubica Laššáková, siedma sprava exministerka vnútra Denisa Saková. Foto: TASR/Michal Svítok

Pellegrini na tlačovej konferencii predstavil aj ďalších 15 mladých tvárí, ktoré budú súčasťou jeho strany. „Títo mladí ľudia, ktorí dnes rozširujú naše rady, pochádzajú z celého Slovenska,“ poznamenal. Na registráciu strany je potrebných aspoň 10.000 vyzbieraných podpisov. Strana ich musí odovzdať ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splní všetky zákonné podmienky, ministerstvo ju zaregistruje.

Chceme byť hlasom tvrdej, aj veľmi korektnej opozície.“ Nová strana expremiéra chce byť podľa jeho slov hlasom sociálne slabých, seniorov, ale aj rodín, zdôraznil svoj antifašizmus a hovoril aj o návrate k regiónom.

Okrem názvu strany predstavil aj jej logo:

Peter Pellegrini predstavuje názov novej politickej strany počas tlačovej konferencie v Bratislave v pondelok 29. júna 2020. Bude sa volať Hlas - Sociálna demokracia.
Peter Pellegrini predstavuje názov novej politickej strany počas tlačovej konferencie v Bratislave v pondelok 29. júna 2020. Bude sa volať Hlas - Sociálna demokracia. Foto: TASR/Michal Svítok

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…