Ryanair spustil po štyroch mesiacoch lety z Bratislavy: Dopravca plánuje obnoviť tieto linky
TASR
TASR

Ryanair spustil po štyroch mesiacoch lety z Bratislavy: Dopravca plánuje obnoviť tieto linky

V sobotu odcestovali prví pasažieri do bulharského Burgasu a na cyperský Pafos. Od polovice júla sa očakáva aj spustenie letnej charterovej dovolenkovej sezóny.

Na snímke cestujúci nastupujú do lietadla na letisku M. R. Štefánika v Bratislave. — Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 4. júla (TASR) - Takmer po štyroch mesiacoch od zákazu civilných letov z dôvodu opatrení na zabránenie šírenia nového koronavírusu spustil Ryanair - najväčší letecký dopravca, ktorý prevádzkuje priame pravidelné lety z Bratislavy, svoju prevádzku z Letiska M. R. Štefánika.

V sobotu odcestovali prví pasažieri do bulharského Burgasu a na cyperský Pafos. Od polovice júla sa očakáva aj spustenie letnej charterovej dovolenkovej sezóny. TASR o tom informovala hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková.

Ako uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec, dopravca zredukoval v rámci celej európskej siete svojich liniek počet letov na toto leto na približne 40 percent.

Prvý prílet a odlet najväčšieho leteckého dopravcu na bratislavské letisko po štyroch mesiacoch.

Na snímke cestujúci kráčajú po letiskovej dráhe po prvom prílete najväčšieho leteckého dopravcu na bratislavské letislo M. R. Štefánika po štyroch mesiacoch. Foto: TASR/Martin Baumann

Plánujú obnoviť 12 liniek

„Z Bratislavy bolo vlani v ponuke 26 pravidelných liniek Ryanairu, tento rok v lete plánuje obnoviť len 12 liniek. Z nich sú však štyri do destinácií vo Veľkej Británii, z ktorej aj naďalej platí zákaz letov,“ priblížil.

Počas nasledujúceho týždňa sa majú postupne uskutočniť prvé lety obnovených liniek do destinácií v Grécku, Írsku, Španielsku a Taliansku.

V polovici júla sa očakáva aj spustenie letnej charterovej dovolenkovej sezóny, keďže odvtedy už predávajú lety pre dovolenkárov aj cestovné kancelárie.

Prvý prílet a odlet najväčšieho leteckého dopravcu na bratislavské letisko po štyroch mesiacoch.
Prvý prílet a odlet najväčšieho leteckého dopravcu na bratislavské letisko po štyroch mesiacoch. Foto: TASR/Martin Baumann

Od polovičky júla pribudnú lety

Od 16. júla pribúdajú lety na Zakyntos, Heraklion na Kréte, Rodos, Burgas a v pláne sú aj lety do Antalye v Turecku alebo Hurghady v Egypte, avšak ich realizácia bude závisieť od otvorenia hraníc Slovenska s Tureckom či Egyptom, ktoré sú stále zavreté a lety nemožno vykonať,“ informoval riaditeľ letovej prevádzky Imrich Ancin.

Na bratislavské letislo M. R. Štefánika po štyroch mesiacoch po prvý raz pristál a odletel najväčší letecký dopravca.
Na bratislavské letislo M. R. Štefánika po štyroch mesiacoch po prvý raz pristál a odletel najväčší letecký dopravca. Foto: TASR/Martin Baumann

Pozor na hygienické opatrenia

V rámci hygienických opatrení je na letisku aj na palube lietadla povinné prekrytie horných dýchacích ciest rúškom, šálom alebo šatkou. Neplatí to pre deti do troch rokov.

Útvar vedúceho hygienika rezortu Ministerstva dopravy a výstavby SR nariadil tiež povinnú dezinfekciu rúk pri vstupe do budovy letiska, dodržiavanie sociálnych rozostupov aspoň dva metre pri vybavení na checkine a bezpečnostnej kontrole. Zároveň je cestujúcim po prílete zmeraná telesná teplota. Zamestnanci letiska nosia pri vybavení cestujúcich ochranné prostriedky.

Ryanair prijal aj ďalšie opatrenia. Okrem dennej dezinfekcie lietadiel a čistenia vzduchu filtračným systémom nebude pri nástupe do lietadla a čakaní na toaletu možné čakať v rade, ale prichádzať postupne. Na palube sa servírujú iba balené jedlá a nápoje, umožnené sú bezkontaktné platby.

Už ste čítali?

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…