Polícia bude počas leta hliadkovať na podujatiach, kúpaliskách či staniciach
TASR
TASR

Polícia bude počas leta hliadkovať na podujatiach, kúpaliskách či staniciach

Počas celého leta bude preventívne viac policajtov hliadkovať najmä na miestach kultúrno-spoločenských podujatí ale aj na ďalších miestach.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/Jaroslav Novák

Bratislava 3. júla (TASR) - Počas celého leta bude preventívne viac policajtov hliadkovať najmä na miestach kultúrno-spoločenských podujatí a tiež v okolí kúpalísk, priechodov pre chodcov, zastávok hromadnej dopravy, železničných staníc, detských ihrísk, parkov i ďalších miest so zvýšeným pohybom osôb. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Aj na motocyklových zrazoch

Počas letnej turistickej sezóny budú podľa Bárdyovej policajti sledovať tiež dianie na motocyklových zrazoch a spolupracovať aj s organizátormi. „Kontroly budú zamerané na najčastejšie príčiny dopravných nehôd s motocyklistami, najmä na spôsob a rýchlosť jazdy, povinnosti vodiča a bezpečnostné prvky,“ uviedla.

Pridajú sa ďalší

Do prázdninových opatrení sa zapoja okrem dopravných policajtov aj ďalšie zložky, ako poriadkoví, železniční policajti, a tiež dobrovoľní strážcovia poriadku na celom Slovensku.

Budú kontrolovať aj správnosť a úplnosť dočasných a prenosných značiek. Tiež prejazdnosť a plynulosť na diaľniciach či rýchlostných cestách v súvislosti s výstavbou, opravou a rekonštrukciou ciest. V prípade zistenia nedostatkov na to upozornia správcov ciest, aby chyby odstránili,“ tvrdí Bárdyová.

Na základe dlhodobých analýz majú policajti dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky na miestach a v časoch, keď najčastejšie dochádza k nehodám a kolíziám, ale aj inokedy, keď si to situácia vyžiada. Okrem motocyklistov, chodcov a cyklistov budú dbať aj na vodičov autobusov a nákladiakov či dohliadať na dodržiavanie správneho prechádzania cez železničné priecestia.

Opatrenia v rámci COVID-19

Policajti budú kontrolovať aj oprávnenosť pobytu štátnych príslušníkov tretích krajín a dodržiavanie odporúčaní Úradu verejného zdravotníctva SR v súvislosti s opatreniami proti šíreniu ochorenia COVID-19.

Medzi najčastejšie priestupky vodičov patria podľa Bárdyovej napríklad nedanie prednosti chodcom, nevenovanie sa plne vedeniu vozidla a nesledovanie situácie v cestnej premávke.

Ďalej je to nesprávny spôsob jazdy a tiež nedodržanie predpísaných rýchlostí. Narastá podľa nej aj počet ľudí telefonujúcich za volantom a požívajúcich alkohol pred cestou, čo spôsobuje fatálne následky po dopravných nehodách.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…