Pekarík sa už zotavil zo zranenia a chystá sa na ďalšiu sezónu v Herthe
TASR
TASR

Pekarík sa už zotavil zo zranenia a chystá sa na ďalšiu sezónu v Herthe

Slovenský futbalový reprezentant Peter Pekarík je už po zranení opäť stopercentne fit.

Na archívnej snímke z 3. júla 2019 futbalisti Herthy Berlín Peter Pekarík (vpravo) a Niklas Stark — Foto: TASR/AP

Berlín 6. júla (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Peter Pekarík je už po zranení opäť stopercentne fit. Na dovolenke si plní individuálny tréningový program z klubu a pripravuje sa na nasledujúcu sezónu, v ktorej si bude po predĺžení kontraktu naďalej obliekať dres Herthy Berlín.

Tridsaťtriročný pravý obranca nedávno podpísal nový kontrakt do 30. júna 2021: „Pre mňa osobne znamená predĺženie zmluvy s Herthou veľmi veľa. Bude to už moja deviata sezóna v klube a celkovo dvanásta v nemeckej Bundeslige. Veľmi si vážim postoj a veľký záujem Herthy, aby som v nej pokračoval aj v nasledujúcej sezóne. Pri podpisovaní novej zmluvy sa športový riaditeľ vyjadril, že pokiaľ budem fit a budem naďalej prínosom pre mužstvo, tak si vie predstaviť opäť ďalšie predĺženie aj po vypršaní tohto kontraktu. Teším sa, že moja modro-biela cesta sa nekončí.“

Malé svalové natiahnutie

Po reštarte najvyššej nemeckej súťaže odohral až do zranenia v súboji predposledného kola s Leverkusenom plnú minutáž. „Išlo našťastie len o veľmi malé svalové natiahnutie. Chcel som nastúpiť aj na posledný duel ligy, ktorý sme odohrali v Mönchengladbachu (1:2), ale nakoniec som dal na odporúčania klubového doktora, ktorý si prial, aby sme nešli do väčšieho rizika. V posledných troch stretnutiach ligy nám totiž pre zranenia chýbalo až desať hráčov. Aj kondičný tréner sa vyjadril, že vzhľadom na takú dlhú pauzu zapríčinenou koronavírusom, nahustený program bundesligových zápasov a neustále cestovanie, sú takéto zranenia úplne bežné,“ povedal Pekarík pre oficiálnu stránku Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Po turbulentnej sezóne spokojnosť

Berlínčania obsadili v tabuľke desiate miesto. „Vzhľadom na to, akú dlhú a turbulentnú sezónu sme zažili, povedalo vedenie i s trénerom, že s konečným postavením Herthy v tabuľke vládne spokojnosť. Pred reštartom súťaže sa naše mužstvo bilo o bundesligovú príslušnosť. Po obnovení ligy sa nám podarilo uhrať pokojný stred tabuľky a splniť aj bodový cieľ mužstva, ktorý bol minimálne 40 bodov. Našich fanúšikov veľmi potešil aj fakt, že sme sa v konečnej tabuľke umiestnili lepšie ako najväčší rivali Union Berlín a Schalke 04," povedal Pekarík.

Slovenského futbalistu v ročníku viedli až štyria tréneri - Ante Čovič, Jürgen Klinsmann, Alexander Nouri a Bruno Labbadia: „Aj z toho pohľadu to bola naozaj veľmi špecifická sezóna, akú som v mojej doterajšej kariére ešte nezažil. Samozrejme, že takéto zmeny by zanechali stopy na každom mužstve. Bolo to ťažké obdobie Herthy, a aj preto si veľmi vážime, že sme sezónu nakoniec dotiahli k spokojnosti vedenia klubu a aj našich fanúšikov.“

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…