V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka bude opätovne vypovedať Andruskó
TASR
TASR

V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka bude opätovne vypovedať Andruskó

V kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa v pondelok (20. 7.) pred senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) opätovne postaví už odsúdený Zoltán Andruskó.

Zoltán Andruskó. — Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 19. júla (TASR) – V kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa v pondelok (20. 7.) pred senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) opätovne postaví už odsúdený Zoltán Andruskó. Jeho svedeckú výpoveď spochybňujú Alena Zsuzsová aj Marian Kočner. Predvolaný je znova aj kriminalista z odboru informačných technológií Dušan Mikulaj. Pre TASR to potvrdila Zuzana Zvalová z kancelárie predsedu ŠTS.

Kočner a Zsuzsová jeho výpoveď spochybňujú

V ostatných týždňoch začali pred senátom vypovedať obžalovaní Marian K. a Alena Zs. Obaja venovali vo svojej výpovedi pozornosť aj Andruskóovi a jeho výpovedi, ktorú spochybňujú. Alena Zs. sa opakovane odvolávala na to, že jej Andruskó mal dlžiť peniaze, ktoré si neodpracoval vraždou novinára.

Dokazovať to má telefonát z odpočúvaní, ktorý sa na súde prehrával. Marian K. zase upozorňoval na rozdiely vo výpovediach Miroslava M. a samotného Andruskóa, ako aj na fakt, že nevedeli povedať, koľko peňazí mali za vraždu dodatočne inkasovať.

Splnomocnenec poškodených Kuciakovcov Daniel Lipšic si myslí, že Andruskó nemal motiváciu v prípade klamať. „On nevedel, aké ďalšie dôkazy sa nájdu počas vyšetrovania, čiže by veľmi riskoval, keby označil ju (Alenu Zs., pozn. TASR) ako jednu z objednávateliek, a potom by sa ukázalo, že to bolo celé naopak,“ myslí si Lipšic.
 

Prípad redaktorky 

Vo vzťahu k Andruskóovi zostáva ešte nerozhodnuté o dôkaznom návrhu obhajcu Aleny Zs. Štefana Neszméryho. Ten chce zahrnúť do dokazovania aj uznesenie o začatí trestného stíhania vo veci údajnej vraždy televíznej redaktorky Leony Kočkovičovej Fučíkovej a následne aj uznesenie o zastavení trestného stíhania v tej istej veci. Andruskó pred políciou vypovedal, že koncom roka 2016 zbieral s Alenou Zs. muchotrávky, ktoré mali byť použité na otravu televíznej redaktorky. Toto neskôr poprel znalec, ktorý vyvrátil, že by dôvodom smrti Kočkovičovej Fučíkovej bola otrava jedovatými hubami.

Pred senát sa opätovne tiež postaví Mikulaj. Ten v posledných týždňoch vypovedal najmä o pohybe telefónov obžalovaných, ktorý vyskladal z dát poskytnutých mobilnými operátormi.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav M., Tomáš Sz., Alena Zs. a Marian K. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…