Lucia „Lucid“ Sládečková, Lukáš Kimlička a Mária Zelinová radia ako vyjadriť svoj príbeh fotkou!
Dobré noviny
Dobré noviny

Lucia „Lucid“ Sládečková, Lukáš Kimlička a Mária Zelinová radia ako vyjadriť svoj príbeh fotkou!

Profesionáli prezradili tipy, ako pracovať s make-upom, svetlom pri fotení či pózami, aby ste najlepšie a prirodzene vyjadrili sami seba.

Modelka Mária Zelinová, fotograf Lukáš Kimlička a vizážistka Lucia Sládečková. — Foto: PR.Konektor

BRATISLAVA 9. augusta - Čo vyjadríte make-upom, fotografiou alebo pózou, ktorú urobíte? Vyjadríte práve seba a to, ako sa cítite. Známa slovenská vizážistka, make-up a hair artistka Lucia „Lucid“ Sládečková, úspešný módny návrhár a v súčasnosti vychytený fotograf Lukáš Kimlička a krásna modelka Mária Zelinová sa stretli v programe Bezdymovej zóny (18+) v online verzii najpopulárnejšieho slovenského festivalu Pohoda s názvom „Pohoda In The Air“. Divákom vo workshope „Vyjadri svoj príbeh fotkou“ prezradili tipy, ako pracovať s make-upom, svetlom pri fotení či pózami, aby ste najlepšie a prirodzene vyjadrili sami seba.

Každá z nás je jedinečná bytosť – to platí aj v líčení

Skrášľuje najznámejšie slovenské celebrity a je ambasádorkou svetových značiek. Patrí k najúspešnejším slovenským beauty influencerom. Lucid poukázala na trendy tohto leta, ktoré sú veľmi jemné a aj keď je zapísaná ako vizážistka s výraznejším líčením, nebráni sa a prispôsobuje trendom. Stalo sa jej, že jej zákazníčka chcela niečo, čo vedela, že sa danej tvári nebude hodiť? „Áno, vtedy to riešim tak, že poukážem na jej črty tváre, možnosti na očiach...Väčšinou to nechajú na mňa a len odkonzultujeme farby podľa oblečenia. Keď sú tyrkysové šaty, nedám tyrkysové oči. Keď sú čierne šaty, môžu byť tyrkysové tiene na oči, alebo hnedé. Tyrkysovo-zlatá, čierna, hnedá, tie farby sa pekne kombinujú“, prezradila Lucid.

V akom svetle je dobré líčiť sa? „Ja vždy odporúčam osvetlenie spredu, nie zhora, aby nám to svetlo naozaj osvetľovalo tvár a nekopírovalo kruhy, chlpy a póry. Napríklad ja najradšej líčim v tme a spadá mi svetlo len z jednej strany. Vtedy vidím tiene, tú mäkkú pokožku a s tým pracujem,“ vysvetlila Lucia „Lucid“ Sládečková.

Foto: PR.Konektor

Mäkké svetlo a správne pózy vystihnú jedinečnosť

Pri svetle zostala reč aj vďaka Lukášovi Kimličkovi, ktorý pri fotení so svetlom pracovať jednoznačne musí. „Keď chcem mať dobrú selfie, tak v prípade denného svetla idem vždy k oknu, svetlo na mňa svieti napriamo, prípadne je dobré ešte použiť striebornú alebo bielu odrazku, ktorú si dám pod seba a svetlo sa mi ešte odrazí do tváre a je to mäkšie, bez vrások, kruhov pod očami a mám pekné iskry v očiach“, radí Lukáš Kimlička, ktorý sa presadil aj ako stylista, make-up artista a úspešný módny návrhár mnohých slovenských celebrít.

Najnovšie sa úspešne venuje fotografovaniu. „Základ fotenia je svetlo, my sme teraz vonku a je dobre, že v tieni, že nepraží slnko a nerobí to tvrdé tiene v tvári.  Aby bolo svetlo ešte mäkšie je dobré použiť striebornú alebo bielu odrazku, potom aj tá foto vyzerá akoby bola vyretušovaná, je to práve tým mäkkým svetlom. Stačí napríklad biela plachta alebo kartón obalený alobalom a viete si aj doma spraviť profi ateliér,“ vysvetlil Lukáš Kimlička a doplnil trik, ako predĺžiť opticky nohy, či vyhnúť sa dvojitej brade pri fotografovaní z podhľadu. „Pri fotení sú dôležité aj pózy. Ak nechcete mať na fotke väčšie bruško, dá sa to vždy uhrať. Napríklad vtiahnete bruško, vystrčíte nohu alebo si dáte ruky cez pás. Každý by si mal nájsť pózy, ktoré mu najviac vyhovujú, u mňa sú to také jednoduché, malé pohyby,“ názorne ukázala a vysvetlila modelka Mária Zelinová, ktorá sa venovala modelingu 10 rokov, vďaka čomu precestovala veľa krajín a žila v Ázii. 

Čo spája týchto troch profesionálov okrem tohto workshopu? Lukáš spravil Márii Zelinovej prvú modelingovú foto v živote, Mária predvádzala Lukášovi na prvej prehliadke, pochválili sa. „Ty si mi urobil tú najkrajšiu pin-up fotku,“ dodala Lucid. Všetci traja zároveň ukázali, aké selfie si najradšej robia oni a prečo.

Workshop „Vyjadri svoj príbeh fotkou“ a ďalšie nájdete aj naďalej v archíve Bezdymovej zóny (18+) tu. V úlohe moderátorov uvidíte dokonale zohratých kolegov, Veru Wisterovú a Marcela Forgáča, takže je sa na čo tešiť.

Túto zónu priniesla spoločnosť Philip Morris Slovakia, ktorá sa dlhodobo sústredí na vývoj bezdymových výrobkov a jej víziou je budovanie budúcnosti bez dymu. V portfóliu spoločnosti je „bezdymovosť“ zastúpená zariadením na nahrievanie tabaku IQOS, ktoré tabak nespaľuje, ale ho iba nahrieva a tak nevzniká dym, ale aerosól.

Článok vznikol v spolupráci s PR.Konektor.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…