F1: Verstappen prerušil sériu Mercedesov, vyhral VC k 70. výročiu v Silverstone

Pre 22-ročného Verstappena to bol prvý triumf v sezóne a deviaty v kariére a prerušil ním víťaznú sériu Mercedesu, ktorý v tejto sezóne ovládol doterajšie štyri podujatia.

Holandský jazdec F1 zo stajne Red Bull Max Verstappen oslavuje v cieli víťazstvo pretekov nedeľňajšej Veľkej ceny k 70. výročiu formuly 1 na okruhu Silverstone 9. augusta 2020. — Foto: TASR/AP

Silverstone 9. augusta (TASR) - Holanďan Max Verstappen na Red Bulle zvíťazil na nedeľňajšej Veľkej cene k 70. výročiu formuly 1. na okruhu v Silverstone za ním prišli do cieľa Mercedesy druhého Brita Lewisa Hamiltona a tretieho Fína Vallteriho Bottasa.

Max Verstappen: „Cítili sme šancu na víťazstvo. Naše pneumatiky fungovali správne, neboli s nimi žiadne problémy. Tlačili sme na Mercedesy, aby išli skoro do boxov. Verím, že aj o týždeň v Barcelone budeme podobne úspešní.“

Pre 22-ročného Verstappena to bol prvý triumf v sezóne a deviaty v kariére a prerušil ním víťaznú sériu Mercedesu, ktorý v tejto sezóne ovládol doterajšie štyri podujatia. Hamilton zostal na čele skráteného seriálu F1 s náskokom 30 bodov pred Verstappenom a 34 pred Bottasom a 155. pódiovým umiestnením v kariére vyrovnal rekord Michaela Schumachera. Nasledujúce podujatie F1 je na programe v nedeľu 16. augusta - VC Španielska v Barcelone.

Bottas si po štarte postrážil prvú priečku, no tímový kolega Hamilton mu od úvodu dýchal na chrbát. Za nich sa okamžite zaradil tretí Verstappen, ktorý sa rýchlo dostal cez Hülkenberga. Úvod pretekov nevyšiel Vettelovi, keď z 11. štartovej priečky padol na poslednú. Mercedesy prezuli po 13. kole, no Verstappen zostal na trati až do 27. kola. V polovici pretekov mal pred druhým Bottasom náskok 16 sekúnd. Verstappen sa na trať vrátil tesne za Bottasa. Odvážnym manévrom sa však okamžite dostal pred Fína na vedúcu pozíciu, tretí bol v tej chvíli Hamilton. V 33. kole išli do boxov súčasne Verstappen a Bottas, no na trať sa vrátili v rovnakom poradí za Hamiltona. Na 4. priečku sa postupne prepracoval Leclerc štartujúci z 8. miesta. Hamilton druhýkrát prezul v 42. kole a po jeho návrate na trať bol štvrtý za triom Verstappen - Bottas - Leclerc. V 46. mieste sa Brit dostal cez Leclerca. Hamilton ťažil z novších pneumatík aj v súboji s Bottasom a dostal sa na 2. miesto.

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…