Prekvapivé víťazstvo na VC Brna: Juhoafričan Binder získal pre KTM prvý triumf v MotoGP

Za Binderom skončil na druhej priečke Talian Franco Morbidelli na Yamahe, tretiu priečku obsadil držiteľ pole position Francúz Johann Zarco na Ducati.

Juhoafrický motocyklový pretekár na KTM Brad Binder oslavuje na pódiu s trofejou po jeho víťazstve pretekov Veľkej ceny Českej republiky, tretieho podujatia seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov v kráľovskej kategórii MotoGP v Brne. — Foto: TASR/AP

Brno 9. augusta (TASR) - Juhoafričan Brad Binder na KTM senzačne vyhral nedeľňajšie preteky MotoGP na Veľkej cene Českej republiky cestných motocyklov, tretieho podujatia seriálu MS.

Pri svojom iba treťom štarte v najsledovanejšej kubatúre si tak pripísal premiérový triumf. Rakúska značka KTM sa zároveň dočkala historicky prvého víťazstva v kráľovskej disciplíne. „Je to fantázia, iba ťažko hľadám slová. Môj sen sa stal skutočnosťou a ďakujem všetkým, ktorí mi na ceste do MotoGP pomáhali. Ďakujem aj tímu, že mi pripravil skvelý stroj,“ povedal v cieli Juhoafričan.

Za Binderom skončil na druhej priečke Talian Franco Morbidelli na Yamahe, tretiu priečku obsadil držiteľ pole position Francúz Johann Zarco na Ducati. Víťaz prvých dvoch VC a líder šampionátu Fabio Quartararo z Francúzska na Yamahe skončil siedmy. Obhajca titulu a šesťnásobný šampión MotoGP Marc Marquez neštartoval v Brne pre zranenie.

Svetový šampionát pokračuje na budúci víkend Veľkou cenou Rakúska na Red Bull Ringu v Spielbergu.

VC Českej republiky v Brne

MotoGP: 1. Brad Binder (JAR/KTM) 41:38,764 min, 2. Franco Morbidelli (Tal./Yamaha) +5,266, 3. Johann Zarco (Fr./Ducati) +6,470, 4. Alex Rins (Šp./Suzuki) +6,609, 5. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) +7,517, 6. Miguel Oliveira (Portug./KTM) +7,696

Poradie v MS (3 z 13): 1. Fabio Quartararo (Fr./Yamaha) 59 b., 2. Maverick Viňales (Šp./Yamaha) 42, 3. Morbidelli 31, 4. Andrea Dovizioso (Tal./Ducati) 31, 5. Binder 28, 6. Zarco 28

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…