Hairstylistka Martina Novotná: Moju prácu vnímam ako poslanie robiť ľudí spokojnejšími
Dobré noviny
Dobré noviny

Hairstylistka Martina Novotná: Moju prácu vnímam ako poslanie robiť ľudí spokojnejšími

Miluje svoju prácu a snaží sa, aby jej výsledky boli dokonalé.

Hairstylistka Martina Novotná — Foto: PR.Konektor

Pôsobí v jednom prešovskom salóne a práca je pre ňu poslaním. Zúčastňuje sa kaderníckych súťaží, na Czech & Slovak Hairdressing Awards bola nominovaná v kategórii Cena verejnosti SR a v kategórii Dámsky komerčný účes. Za svoju misiu považuje stále sa zlepšovať a prežívať každý deň naplno. Prácu hairstylistky považuje za svoje poslanie a rada pomáha ľuďom cítiť sa krajšie a spokojnejšie.

Ako vnímate svoje povolanie hairstylistky? Je to podľa vás kreatívne zamestnanie?
Moje povolanie je jedno z tých, pri ktorých sa dá užívať si samotný proces. Táto práca mi skvelo umožňuje naplno prejaviť svoju kreativitu. Tá nemá hranice, vždy je priestor ísť ďalej. Už ako malá som sa prejavovala tvorivo, milovala som hudbu, stále som niečo vytvárala. Chodila som na rôzne krúžky a keď prišiel čas, aby som sa rozhodla pre svoje budúce povolanie, mala som v tom úplne jasno. Teší ma, že svojim zákazníkom pomáham cítiť sa lepšie.

Čo považujete za dôležité vo vašej práci, či živote?
Je pre mňa veľmi podstatné, aby som bola užitočná. Blízkym aj svojim klientom. Aby moja práca nebola samoúčelná, ale aby plnila určité poslanie — robiť ľudí krajších a spokojnejších.

Existuje podľa vás niečo ako dokonalosť, či dokonalý život?
V práci sa vždy snažím o to, aby výsledky môjho snaženia boli dokonalé. V živote to však vnímam inak. Lebo — čo je to dokonalý život? Každý to chápe inak. Vlastne môžeme tvrdiť, že každý, kto je sám sebou, je svojím spôsobom dokonalý! Hoci úplnú a stopercentnú dokonalosť zrejme nikto nedokáže dosiahnuť. Máme svoje drobné neresti, ale či nie sú práve ony tým, čo nás poľudšťuje? Ani ja nie som výnimka, mojou neresťou je nikotín.

Martina Novotná
Foto: PR.Konektor

V minulosti som nemala dobrý pocit z toho, že zo mňa cítiť cigaretový dym. Ostýchala som sa preto komunikovať s ľuďmi, nechcela som upozorňovať na to, že fajčím. Odkedy som sa rozhodla pre IQOS, tento pocit zmizol. Nemám zábrany byť v blízkosti iných ľudí a komunikovať. V tomto smere mi zmena veľmi pomohla. Aj toto je časť mojej práce na sebe. Pomáha mi to v zamestnaní, kde som často blízko pri klientkach, aj v súkromí pri nadväzovaní kontaktov.

Ste realistka alebo sa rada zasnívate nad tým, čo by bolo keby?
Nemárnim čas snívaním a plánovaním. Jediné, čo chcem, je žiť život tak, aby som bola šťastná každý deň. Aby som svoje dni prežívala v harmónii a spontánnej radosti. Myslím si, že ak je človek takto nastavený, skvelé veci prídu do života aj bez toho, aby o nich sníval. A často môžeme dokonca dosiahnuť oveľa viac. Úžasné momenty života nemusia byť obrovské. K spokojnosti môže stačiť pohľad na dobre vykonanú prácu, radosť zákazníčky, alebo fajn pocit z priateľského rozhovoru.

Martina Novotná
Foto: PR.Konektor

Prednedávnom ste sa zúčastnili profesionálneho fotenia do knihy „Amazing stories by IQOS“, aká to bola pre vás skúsenosť? Cítili ste sa trochu ako hviezda?
Zo začiatku som nevedela pochopiť, prečo by mal byť práve môj životný príbeh natoľko zaujímavým, aby sa ocitol v nejakej knihe inšpiratívnych príbehov. Do poslednej chvíle som tomu neverila. Nakoniec som veľmi nadšená ako z výsledných fotiek, tak aj z „making of videa“ a celej spolupráce. Veľmi som si profesionálne fotenie pod taktovkou uznávaného fotografa Braňa Šimončíka užila a teším sa na finálnu podobu knihy. Naučilo ma to, že sa netreba zľaknúť žiadnej netradičnej príležitosti, ale treba ju vedieť využiť. Každý človek je predsa niečím jedinečný a výnimočný.

Článok vznikol v spolupráci s PR.Konektor

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…