Milovníci detektívok sa môžu tešiť. Trojka prinesie návrat komisára, ktorého sme obdivovali
TASR
TASR

Milovníci detektívok sa môžu tešiť. Trojka prinesie návrat komisára, ktorého sme obdivovali

Nielen premiérové časti obľúbených zábavných a diskusných relácií, ale aj filmové a seriálové premiéry, výpravné dokumenty a novinky ponúkne na jeseň divákom RTVS.

Michele Placido ako komisár Cattani v seriáli Chobotnica — Foto: imdb.com

Bratislava 19. augusta (TASR) - Nielen premiérové časti obľúbených zábavných a diskusných relácií, ale aj filmové a seriálové premiéry, výpravné dokumenty a novinky ponúkne na jeseň divákom RTVS. TASR o tom informoval PR manažér Filip Púchovský.

Jednotka uvedie v októbri novú športovú súťažnú šou Tak určite s Marcelom Forgáčom a talkšou Boris a Brambor s Borisom Valábikom a Mariánom Gáboríkom. Dvojka prinesie nové dokumentárne série Storočnica SND a Ikony.

Premiéry výpravných seriálov

Diváci sa môžu tešiť aj na premiérové série výpravných seriálov Katarína Veľká a Príbeh služobníčky. Tretí televízny okruh príde na jeseň s novými formátmi - talkšou Klub s Katarínou Brychtovou a Marcelom Hanáčkom. Na obrazovky sa dostane aj rozhlasová Nočná pyramída.

„Výroby premiérových programov a relácií prebiehali počas celého leta a pokračujú v rámci maximálnych výrobných kapacít RTVS. Diváci sa môžu tešiť na množstvo nového televízneho a rozhlasového obsahu. RTVS je pripravená aj na prípadnú druhú vlnu pandémie, keď je schopná okamžite reagovať a prispôsobiť vysielanie aktuálnym požiadavkám vyplývajúcim zo situácie a štatútu verejnoprávneho média,“ uviedol k jesennej programovej ponuke Jaroslav Rezník, generálny riaditeľ RTVS.

Návrat legendárneho komisára

"Nezabúdame ani na najmladšieho diváka, deti a mládežníkov, pre ktorých sme tiež vytvorili televízny priestor s koncentrovanou dávkou pohody, zamyslenia a uvoľnenia," dodal riaditeľ programových služieb televízie Anton Šulík ku konceptu jesennej vysielacej štruktúry.

Seniorov v nej poteší tretí televízny okruh, ktorý bude vysielať napríklad aj detektívny seriál Chobotnica s legendárnym komisárom Cattanim.

Jeseň v znamení európskych filmov

Jeseň na Jednotke bude v pondelok patriť európskym filmom. V utorky sa bude vysielať cestovateľská šou S úsmevom po Slovensku, novinkou bude premiéra ruského špionážneho seriálu Spiaci agenti. Vo štvrtok sa na obrazovky vráti talkšou Zlaté časy, do ktorej prijali pozvanie Veronika Žilková, Jaromír Hanzlík, Fero Mikloško, Emma Drobná a iní.

Piatkový večer bude patriť súťažnej šou Milujem Slovensko. V sobotu si diváci preveria vedomosti v súťažno-zábavnej šou Záhady tela. „Nová séria prinesie tematické rozdelenie tímov a ich publika. Proti sebe si tak zasúťažia napríklad kuchári a hokejisti, boxeristi a tanečníci, či motorkári a členovia filharmónie,“ dodal Púchovský.

Divákov Jednotky čakajú na jeseň aj filmové premiéry. Snímku Nech je svetlo uvedie 9. septembra po skončení priameho prenosu odovzdávania filmových cien Slnko v sieti. V novembri to bude československý thriller Amnestie a trojdielna miniséria Herec režiséra Petra Bebjaka.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…