Polemic predstavuje veselú novinku Medicína. V klipe nechýba ani teleshoppingová legenda Horst Fuchs
TASR, Dobré noviny
TASR, Dobré noviny

Polemic predstavuje veselú novinku Medicína. V klipe nechýba ani teleshoppingová legenda Horst Fuchs

Viete, aký je tajný recept na väčšinu starostí? Polemic to prezrádza v novej vydarenej piesni.

Záber z nového klipu kapely Polemic. — Foto: Reprofoto YouTube/Polemic official

Bratislava 17. augusta - Slovenská skupina Polemic predstavuje nový singel a klip „Medicína“. Fanúšikovia sa v ňom okrem iného dozvedia aj tajný recept na väčšinu starostí.

V klipe aj hviezda teleshoppingu Horst Fuchs

Príbeh rozpráva o zázračnom nápoji Smiech, ktorí si kapela vypestovala a následne uviedla do sveta cez teleshopping. V klipe nechýba viacero zábavných scén, ktorých nakrúcanie si užívali aj samotní členovia kapely. „Po prvý raz sme si vyskúšali farmársky outfit, nestratili by sme sa v ňom asi ani na country festivale,“ hovorí s úsmevom Braňo „Bejzo“ Bajza. „Najväčšia zábava pre nás bolo asi nakrúcanie scény, ktorú sme si nazvali teleshopping,“ spomína Peter „Petko“ Opet, ktorý stvárnil legendárneho teleshoppingového moderátora Horsta Fuchsa známeho z obdobia 90. rokov: „Snažil som sa ho vystihnúť oblečením, gestami aj mimikou, nechýbal ani asistent, ktorého si zahral Bejzo, bola to veľká sranda!“

Kvôli nakrúcaniu klipu Polemici absolvovali aj tanečný tréning

Autorom pesničky je Michal „Mickey“ Novácky, ktorý hovorí, že skladba, ako aj samotný text vznikli expresne rýchlo: „A je to tak dobre. Mám rád tie momenty, keď netreba veľa špekulovať a pesnička sa akoby sama vypýta na svet. Napokon, čo môže byt lepšie ako terapia smiechom?"

Klip nakrúcali vo viacerých lokáciách - v bare, vo filmovom štúdiu, v obývačke aj na čerstvom vzduchu v sade. Kapela si zajazdila aj na naleštenom veteránovi, dodávke Wartburg z 50. rokov minulého storočia. Kvôli nakrúcaniu Polemici dokonca absolvovali aj tanečný tréning. V klipe vystupuje viacero epizódnych postáv v úlohe unudených a otrávených ľudí, ktorých na nohy postaví zázračný nápoj Smiech. Verne ich stvárnilo pár detí členov kapely, blogerka Janka Travelhacker, ako aj komici Sveťo Malachovský a René Štúr.

O scenár a réžiu klipu „Medicína“ sa postaral Marek Mackovič, s ktorým je kapela Polemic previazaná dlhoročnou spoluprácou. „Chalani boli vždy otvorení akýmkoľvek bláznovstvám vo videoklipoch," hovorí režisér s tým, že teraz s kamarátom Jurajom Čiefom hľadali niečo absurdné. "Našli sme v podstate kolobeh smiechu v prírode. Od sadenia, cez zber smiechu, teleshopping až po koncového zákazníka. Smutní ľudia sa po vypití smiechu zázračne zmenia na veselých," vysvetľuje Mackovič. Polemici podľa neho mávajú väčšinou pred nakrúcaním obavy: "Tvrdia, že nie sú herci, ale vždy sú tie obavy neopodstatnené. Aj tu hrá každý z nich rovno niekoľko rôznych postáv. Dúfam, že sa ľudia pri pozeraní budú zabávať aspoň tak, ako sme sa my zabávali pri filmovaní.“

Peter „Petko“ Opet bol aj hosťom vysielania Dobrého rádia, kde porozprával viac nielen o novinke od obľúbenej kapely, ale aj o tom, ako to bude s koncertami Polemicu v nadchádzajúcich týždňoch a mesiaoch. Zároveň moderátorom prezradil aj to, že už na budúci rok chystá knižnú novinku.

Vypočujte si rozhovor s členom kapely Polemic, Petrom Petkom Opetom: 

SLEDUJTE NAJVÄČŠIE HITY A POZITÍVNE SPRÁVY NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…