Podľa Bratislavčanov potrebuje obnovu najmä Kamenné námestie
SITA
SITA

Podľa Bratislavčanov potrebuje obnovu najmä Kamenné námestie

Vyplýva to z prieskumu spoločnosti GfK Slovakia, ktorý mapoval postoje a názory Bratislavčanov na stav vybraných lokalít v Starom Meste

BRATISLAVA 12. júla (SITA) - Podľa väčšiny Bratislavčanov potrebuje v mestskej časti Staré Mesto revitalizáciu najmä Kamenné námestie. So súčasnou podobou tohto priestoru je nespokojných takmer 70 % obyvateľov Starého Mesta a 65 % obyvateľov iných častí Bratislavy.

Viac ako desatina obyvateľov Bratislavy považuje súčasný stav Kamenného námestia za vyhovujúci a nemenili by na ňom nič. Vyplýva to z prieskumu, ktorý robila spoločnosť GfK Slovakia v marci 2012 na vzorke 1000 obyvateľov Bratislavy pre spoločnosť Lordship Real Estate. Cieľom prieskumu bolo zistiť postoj obyvateľov hlavného mesta k súčasnému stavu námestí v Bratislave a pomenovať dôvody ich nespokojnosti. O prieskume informovala PR manažérka spoločnosti GfK Slovakia Daniela Beráková.

Podľa väčšiny Bratislavčanov si námestia v mestskej časti Staré Mesto vyžadujú obnovu a opravu, aby spĺňali štandardy európskej metropoly. Obyvateľom mesta prekáža predovšetkým celkový vzhľad a stav námestí, chýbajú im oddychové zóny a zeleň.

Miestom, ktoré si najviac zasluhuje úpravu vzhľadu, je podľa ľudí Kamenné námestie - v prieskume ho spontánne spomenula tretina Bratislavčanov. Za ním nasleduje Šafárikovo námestie, ktoré spomenulo 19 % Bratislavčanov a Námestie SNP, ktoré uviedlo 18 % ľudí.

Kamennému námestiu podľa Bratislavčanov najviac chýba zeleň a miesta na zastavenie a oddych. Ďalej im prekážajú špinavé budovy a komunikácie v zlom technickom stave a veľa bezdomovcov.

Podľa prieskumu väčšina obyvateľov Starého mesta (95 %) a obyvateľov ostatných častí Bratislavy (96 %) očakáva, že magistrát mestskej časti Staré Mesto bude viac aktívny a bude iniciovať snahu o revitalizáciu Kamenného námestia. V rámci hľadania finančných prostriedkov by 78 percentám obyvateľov Starého Mesta a 74 percentám obyvateľom ostatných častí Bratislavy neprekážalo, ak by sa do rekonštrukcie priestoru zapojil súkromný investor.

Prieskum robili v marci 2012 na vzorke 1000 obyvateľov Bratislavy, z čoho 500 respondentov boli obyvatelia Starého Mesta a 500 obyvatelia ostatných častí Bratislavy.

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…