Miro Žbirka vydáva 3CD The Best Of a knihu Songbook
TASR
TASR

Miro Žbirka vydáva 3CD The Best Of a knihu Songbook

Miro Žbirka pokračuje v rekapitulácii svojho viac než štyridsaťročného úspešného pôsobenia na hudobnej scéne. Po filme Meky prichádza s výberovým albumom The Best Of Miro Žbirka a knihou Miro Žbirka – Songbook

Ilustračné foto. — Foto: TASR/ Jaroslav Novák

Bratislava 5. septembra (TASR) - Miro Žbirka pokračuje v rekapitulácii svojho viac než štyridsaťročného úspešného pôsobenia na hudobnej scéne. Po filme Meky prichádza s výberovým albumom The Best Of Miro Žbirka a knihou Miro Žbirka – Songbook, ktoré vydáva na etikete vydavateľstva Universal Music. TASR informoval PR manažér Rado Mešša.

68 skladieb vrátane novej skladby

The Best Of Miro Žbirka je výber najväčších hitov, ktorý prináša celkom 68 skladieb na troch CD v luxusnom obale. Veľká dávka hitov a dôležitých skladieb z tvorby československej hudobnej legendy mapuje všetky doteraz vydané albumy a aktuálnu novinku.

Výber skladieb nebol náhodný a dramaturgicky ho zostavil sám Miro Žbirka. V booklete nechýbajú odkazy na originálne albumy, na ktorých skladby pôvodne vyšli. Trojalbum uzatvára nová skladba Slovenská, ktorá sprevádza nový film Juraja Jakubiska Perinbaba a dva svety, ktorý bude mať premiéru 3. decembra. Všetky skladby z tohto výberu boli tento rok remastrované v londýnskom štúdiu Abbey Road, kde dostali súčasný zvuk, ktorý sľubuje ešte intenzívnejší poslucháčsky zážitok. Výberový album je zároveň aj soundtrackom k filmovej biografii Meky, ktorá po júlovom vstupe do slovenských kín zaznamenala priaznivé ohlasy divákov aj recenzentov.

Songbook

Reprezentatívna kniha Miro Žbirka – Songbook mapuje kariéru Mira Žbirku prostredníctvom 180 textov jeho piesní s akordovými značkami. Texty sú chronologicky usporiadané na 224 stranách, vždy podľa albumu, z ktorého pochádzajú, od Balady o poľných vtákoch až po novinku Slovenská z filmu Perinbaba a dva svety. Každý album má v knihe autentický príbeh svojho vzniku, ktorý podľa Mekyho rozprávania napísal hudobný publicista Václav Hnátek.

Slávnostné uvedenie a autogramiáda novej knihy aj výberového 3CD bude na Slovensku 18. septembra v bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei. Do života ich uvedie autor mnohých textov skladieb Mira Žbirku Kamil Peteraj, ktorý práve v ten deň oslávi významné životné jubileum.

Výberový album aj Songbook budú k dispozícii aj na exkluzívnom Cinema Acoustic Tour 2020. Netradičné koncerty budú v Čechách prebiehať v kinosálach Cinestar v Ostrave (15. 9.), Olomouci (16. 9.), Liberci (23. 9.) a Prahe (30. 9.). Na Slovensku budú v historických kinách v Prešove (2. 10.), Martine (4. 10.) a Bratislave (6. 10.). Diváci uvidia nový dokument Meky a po ňom akustický koncert.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…