Keď si flek na piatkový večer nevyberáme podľa drinkov, ale podľa bezpečnosti v bare
Inzercia
Inzercia

Keď si flek na piatkový večer nevyberáme podľa drinkov, ale podľa bezpečnosti v bare

Niekoľko pravidiel ako sa správať zodpovedne a baviť bezpečne.

Ilustračný obrázok — Foto: Heineken Slovensko

Pandémia - „nepandémia“, čo si budeme klamať, zostať sedieť priklincovaný doma, zvládne iba málokto. Ak má človek v sebe trochu extrovertnejšieho ducha, ťahá ho to medzi ľudí. Ako sa teda baviť bezpečne?

Štvrtkový večer. Notifikácia. Píše kamoška, že „čo zajtra?“. Za normálnych okolností by som začala prehľadávať stránky klubov a vyberať tancovačku. Pandémia sa nám však postarala o iný playlist. Odpisujem: „booknem niečo na terase.“ Nechceme riskovať, že sa nám v plnom meste neujde stôl v exteriéri.

Pravidlo prvé: Radšej vonku

Ešte stále nie je až taká zima, aby sme vonku neobsedeli. Vyzbrojíme sa teda primeraným oblečením a dohodneme stretko. Baby hlásia, že Petra nepríde. Necíti sa úplne dobre. Za normálnych okolností by si asi povedala, že ju len trochu bolí hrdlo, že to nič nie je. Teraz je ale lepšie zodpovedne zostať doma. Stretávame sa tri, pozdravíme sa z diaľky, bezdotykovo a rovno si sadáme k stolu.

Petrinu voľnú stoličku však čoskoro zrekvíruje početnejšia skupinka od vedľajšieho stola. Znalecky hodíme okom na vzdialenosť medzi našimi stolmi. V poriadku, stále to vyzerá na dva metre.

Foto: Heineken Slovensko

Pravidlo druhé: Neochutnávať

Kedysi sme to robievali najmä v koktailových baroch. Každá si objednala niečo iné a potom sme si drinky povymieňali medzi sebou a každá ochutnala z každého. „Surprise, surprise“, dnes sa nič podobné nedeje. Ale máme novú hru. Vždy, keď sa stretneme vyberá to, čo budeme všetky piť jedna z nás. Je to zábava a ak to chcete vyskúšať, nebojte, podrazy si nerobíme, vieme, že by sa nám to vrátilo.

„Neochutnávanie“ samozrejme platí aj pri večeri, zmrzline, pití z jednej fľaše na prechádzke, ale to vám určite zdôrazňovať netreba, vy ste múdri čitatelia.

Foto: Heineken Slovensko

Pravidlo tretie: Nekašľať na rúško

Či už idete MHD do mesta alebo taxíkom domov, noste rúško. Výhovorka, že sa vám zle dýcha, neplatí. Existujú aj také, ktoré sú priedušné a funkčné. Môžete použiť aj jednorazové, ktoré síce nepasujú k žiadnemu outfitu, kým sa len neprechádzate po operačnej sále, ale to je v tomto prípade druhoradé. V podniku si ho nasaďte aj keď idete z terasy dovnútra na toaletu. A keď sa vrátite k stolu, vydezinfikujte si ruky gélom. Predsa len – neviete, čo všetko na vodovodných batériách a kľučkách číha.

Tiež to tak máte, že sa cez týždeň už neviete dočkať piatkového večera, keď sa vyberiete baviť do obľúbeného podniku? Sme na tom rovnako. Aby sme však neprispeli k tomu, že nám bary, pivárne, vinárne, reštaurácie a bistrá pozatvárajú, #BavSaZodpovedne.

#Bavsazodpovedne aby bary mohli ostať otvorené. Aj pivnej značke Heineken záleží na tom, aby  sa nezopakovala situácia spred niekoľkých mesiacov, keď sme si naše obľúbené nápoje v našich obľúbených podnikoch vychutnať nemohli.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…